Зроблено в Івано-Франківську. Успішні приклади об’єднання громади навколо спільної ідеї

Зроблено в Івано-Франківську. Успішні приклади об’єднання громади навколо спільної ідеї

29 Грудня 2017,

В середині грудня (18-22.12) команда ГО «Туристичний інформаційний центр «Сєвєродонецьк» здійснила 4-х денний ознайомчий візит до Івано-Франківська. В програмі візиту  були заплановані зустрічі з громадськими активістами, організаціями і ініціативами пов’язаними з розвитком в’їзного туризму.  Другою складовою візиту, було прояснення ролі і діяльності центрів туристичної інформації, як потужного інструменту прямого контакту з туристами, та основного джерела статистичної інформації про потреби туриста та їх характеристики.

Це були цікаві і насичені зустрічі.  Знайомство з містом почалось с дослідницької тематичної екскурсії – «Інтеркультурне розмаїття Івано-Франківська», організованою і блискуче проведеною нашими колегами з ГО «СТАН». За дві с половиною години пішохідної  екскурсії містом, ми дізнались не тільки про історичні  і культурні родзинки, а ще і про інтеркультурну стратегію розвитку міста, випробувану і розвинуту в рамках програми ЄС/Ради Європи «Інтеркультурні міста». Ця програма дозволяє містам запровадити нові прийоми управління, підвищити рівень громадської участі, міжсекторальної взаємодії,  запровадити проектні підходи, тощо для успішного майбутнього розвитку.  Наші розмови плавно перенеслись в офіс ГО «СТАН»,  де  був організований круглий стіл за темою: «Подолання наслідків збройного конфлікту на Сході України та розбудова креативного громадянського суспільства»  Бесіда далеко затягнулась за відведений на неї час, було цікаво поспілкуватись з нашими земляками, яких бойові дії на Сході заставили змінити місце життя, та й тому що запропоновувались та обговорювались багато ідей щодо подальшої співпраці між нашими організаціями;

Другий день цілком був присвячений туристичної сфері, а саме знайомству з досвідом Івано-Франківської обл.  в об'єднанні зусиль державних, муніципальних, підприємницьких, громадських структур та приватних інновацій для формування сучасного, ефективного конкурентоспроможного туристського ринку. Почалось все з візиту до Туристичної асоціації Івано-Франківщини (ТАІФ), де ми дізналися про досвід з маркетингу і просування туристичного регіону, як популяризація історико-культурної спадщини сприяє розвитку міст і сіл Івано-Франківщини, про створення нових туристичних продуктів, покращення якості послуг гостинності, важливості покращення транспортної доступності для економічного і культурного розвитку регіону. Ми також познайомились з результатами кращих проектів останніх часів до створення яких долучилась ТАІФ, а саме: «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки», «Візит центр Прикарпатського національного природного парку», та інші, що знаходяться в Коломиї, Яремчі, Долині. Результатом нашої зустрічі  стало розуміння того що, як вчасно і вдало зустрілися представники двох регіонів, де є успішний різносторонній досвід розвитку туризму, та новий багатообіцяючий ринок, який  тільки починає робити свої перші кроки по залученню уваги потенційних туристів, і які це обіцяє цікаві спільні перспективи. 

Ще одною корисною зустріччю був візит до Івано-Франківського туристичного центру, який знаходиться у самому центрі міста, у старовинної ратуші. Співробітники центру нас радо зустріли і дуже докладно розповіли про роботу центру, зробили екскурсію на  оглядовий майданчик ратуші, з якої помилувалися чудовими видами зимового Івано-Франківська. Бесіда продовжувалася більш ніж дві години, впродовж яких ми обмінялися баченням сучасних процесів в туристичної галузі України, нових трендів в світовому туризмі, та практичних дій в роботі туристичного інформаційного центру, домовились про співпрацю та постійний обмін інформацією.

Наступний третій день нашої подорожі був самим відповідальним для нас, тому що у нас були зустрічі з дуже потужними і професійними організаціями: Агенцією з розвитку приватних ініціатив (АРПІ), та відомим громадським рестораном Urban Space 100. Головна ціль цих зустрічей, яким чином можливо налагодити конструктивний діалог між бізнесом, владою та громадськістю, які є приклади такого діалогу, другою складовою є знайомство з досвідом об’єднання інтересів різних людей, які вважають, що місто має бути комфортним для життя: зеленим, технологічним, відповідним до інтересів громади.

І завершальний, четвертий день поїздки, ми присвятили знайомству з різними формами приватних ініціатив в туристичній сфері, які народжуються в одному із самих найвідоміших місць, у Яремче. Спочатку ми завітали у Візит центр Прикарпатського природного парку, який є яскравим прикладом якісного поєднання зусиль громадського сектору, міжнародних донорів і державної інституції . Візит центр приємно вразив своїм сучасним музеєм історичної, культурної, природної спадщини українських Карпат, але… в мініатюрі. Парк «Карпати в мініатюрі» відкрився в липні 2015 року, як екологічний музей просто неба, де експонуються видатні об’єкти культурної спадщини, архітектурні пам’ятки чи цікаві природні об’єкти у вигляді макетів у обраному масштабі. До речі цій проект був створений за допомогою АРПІ (агенції з розвитку приватних ініціатив). Далі ми познайомились з прикладами різних приватних ініціатив учасників туристичного ринку, від організаторів простих екскурсійних маршрутів до сучасних готелів.

В цілому, ділова поїздка була короткою, але дуже інтенсивною, окрім знайомства з різними ініціативами що сприяють розвитку туризму, буде проведено 4 круглих столи на теми  пошуку інноваційних рішень для нашої майбутньої співпраці, та декілька дослідницьких екскурсій по місту і регіону.  Учасники висловлюють щиру подяку Центру культурного менеджменту за надану можливість взяти участь в ознайомчої поїздки і більш детально ознайомитися з діяльністю та досвідом громадських організацій Івано-Франківщини, та налагодити з ними партнерські стосунки.


Автор: ГО "Туристичний інформаційний центр "Сєвєродонецьк
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку