Від міста Бар  до  міста Суми

Від міста Бар до міста Суми

9 Лютого 2018,
Завдяки проекту «Містки громадської активності» (www.bridges.org.ua),  який реалізується ЛМГО «Центр культурного менеджменту», що фінансується ЄС та Національним фондом підтримки демократії  в рамках Програми національних обмінів, з 03 по 05 лютого 2018 р.  відбувся  візит у місто Суми.
 
Громадська організація «Інститут Реформ та Інформатизації Суспільства» (ГО ІРІС) гостинно прийняла мене на стажування.

Дана організація  має великий та хороший досвід громадської діяльності, тому залюбки щиро ділилась власними напрацюваннями та порадами. Разом з колегами з міста з Ужгорода та смт. Смига Рівненської області ми навчались та спілкувались. Програма стажування  проходила за насиченою програмою, але у невимушених обставинах – це і круглий стіл, і знайомства, і  консультування, і відвідування комунальних установ Сумської міської ради. З візитом побували у «Агенції промоції «Суми» Сумської міської ради, Муніціпальній галереї, у Футбольному клубі «Барса», у Центрі надання адміністративних послуг і Центрі дозвілля молоді  міста Суми. Кожна з цих установ має свій шлях успіху і  відкрито про це ділилась з нами. Відвідавши «Агенцію промоції «Суми», я  побачила наскільки продумано облаштованний  простір, адже вона слугує і як виставкова зала, і як зала для проведення різних зустрічей та семінарів.

Місто Суми – це місто де, мабуть, всі полюбляють футбол. Ми побували у сучасному спортивному комплексі, що носить назву Футбольний клуб «Барса». Тут мають можливість займатись футболом усі бажаючі. Адміністрація клубу  познайомила нас з історією закладу, з його можливостями і футбольними досягненнями, показала матеріальну базу та розповіла про плани на майбутнє.

Знайомство з  Центром надання адміністративних послуг теж дуже вразило! Тут потурбувались про те,  щоб кожна людина, що звернеться до центру,  мала  якісне обслуговування і всі зручності для перебування тут.

Якщо мова піде про молодь і її дозвілля, то у  Сумах працює чудова молода команда, що зветься «Центр дозвілля молоді». Спілкування відбувалось за дружнім чаюванням. Відкриті, завзяті, щирі. Відчувалась сильна команда, яка разом працює і організовує молодь міста на гарні справи. Ось тут і відкрилось, чому у Сумах так багато цікавих муралів - це робота молодих людей міста. Ми побачили, що фарби для наступних арт-проектів уже підготовані.  Центр організовує культурні заходи, фестивалі, відкритий для цікавих ініціатив та спілкування, працює також із волонтером Корпусу миру.

І звичайно, хочеться сказати, що вперше побувавши у місті Суми познайомилась з його архітектурними та історико-культурними пам’ятками, а також із тими «фішками», що завжди приваблюють туристів, стають такими собі фото-зонами, створюють цікавий колорит.     

Отож, все надихнуло. Знайомства розширені і є бачення про налагодження партнерських відносин та перенесення досвіду стажування до об’єднаної територіальної громади міста Бар.

Велика і щира подяка за добре організоване стажування Наталії Сидоренко,  ГО ІРІС та ЛМГО «Центр культурного менеджменту».


Автор: Галина Kachurovska
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку