Мій край - мій дім. Пригоди мандрівних малюнків. Обмін Ужгород-Одеса.

Мій край - мій дім. Пригоди мандрівних малюнків. Обмін Ужгород-Одеса.

30 Серпня 2017,
Війна в Україні вже стала зовсім звичним явищем для багатьох людей. Не дивлячись на постійні бойові дії, які відбуваються в Донецькій та Луганській областях, там залишилось багато дітей, які щодня бачать всі аспекти війни. Діти, які знаходяться в зоні АТО та діти які мусили тікати від війни, переважно мають серйозні проблеми зі здоров'ям, чи то фізичним, чи психологічним, але не дивлячись на це,  вони намагаються сприймати щось прекрасне і відображати це в своїх малюнках. 

Протягом трьох днів з 25 по 27 серпня відбувався візит обміну Ужгород-Одеса, метою якого є налагодження ефективної взаємодії між громадськими організаціями Закарпатської та Одеської областей, а також поєднання та синергія громадських організацій, які працюють з ВПО зі всієї України. У рамках проекту також проходила всеукраїнська виставка дитячих малюнків міжнародного проекту "Мій край-Мій дім". Метою виставки є показати вплив військового конфлікту на сході України на творчість дітей, очевидцями якого вони стали.

Створення масштабної виставки дитячих малюнків поєднало більше 16 громадських організацій України. У виставці загалом візьмуть участь 320 малюнків дітей ВПО з 16 міст зі всієї України. Протягом проведення виставки приєднаються: Вінниця, Дніпро, Добропілля, Запоріжжя, Одеса, Миколаїв, Київ, Чернігів, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Житомир. У кожному місті дітки ВПО домальовують свій внесок у бачення миру. Окрім робіт дітей зі Сходу, на виставці також можна переглянути малюнки маленьких закарпатців та словаків: як кожен з них бачить свій дім саме сьогодні. Ця контрастність вражає, засмучує, та безумовно варта уваги всіх хто живе в Україні.


20170825_095942.jpg

Ця експозиція виставлялася вже у сусідній Словаччині, зокрема, в Коліновцях та Кромпахах, а восени її побачать ще й пряшівчани. 

20170825_095925 (1).jpg

Візит до Одеси допоміг налагодити партнерські зв’язки між громадськими організаціями Одеси, Одеської області та Закарпатської області, а також з іншими організаціями України, які вже беруть участь у виставці, поширити досвід корисної співпраці влади та громадськості.  
20170825_114556.jpg

За допомогою проведення виставки грмадські організації України хочуть привернути увагу до теми миру, показати кількість дітей, які постраждали від воєнних дій на сході України.
Програма національних обмінів це виключна можливість для розвитку всіх громадських об'єднань. Безпосереднє та живе спілкування учасників обмінів створює міцні партнерські відносини, та, як наслідок, відкриває нові можливості для особистісного та організаційного розвитку. 

“Проект реалізується в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США)”
Автор: Блажевич Костянтин
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку