Міні стажування в неурядовій організації "Памолодь"

Міні стажування в неурядовій організації "Памолодь"

19 Лютого 2018,
       Я стала однією з щасливчиків, які отримали нагоду проходити стажування  в організації "Памолодь". Три дні це - не так багато, але наша культурна програма була настільки насиченою, що цей час можна сміливо назвати найяскравішим періодом у моєму житті за останні місяці. 
      Одним із перших пунктів нашого візиту стала зустріч із директором школи Східних мов, яка є унікальною в своєму роді. Після зустрічі з ним мене переповнювали сум та гордість одночасно. Сум, бо попри те, що у школі вивчаються такі важливі для подальшого інтегрування дітей в глобалізований світ мови, як китайська та японська, попри значні успіхи вихованців та новітні методики викладання, директор школи змушений прикладати масу зусиль, щоб відстояти право на існування цієї школи. Аби порахувати скільки разів влада хотіла забрати приміщення під свої потреби, не вистачить пальців однієї руки. Але разом з тим, я відчула гордість за те, що в моїй країні є новатори, професіонали своєї справи, які вірять у світле майбутнє та намагаються створити його власними руками.
       Мистецький проект Zavod справив на мене неабияке враження. Молоді люди з усієї України перетворили закинутий, радянський завод на арт платформу, де в даний момент створюють, малюють, випилюють з дерева дизайнери, художнии, винахідники. Більше того, я мала можливість побачити автентичне обладнання, давно не фунціонуючого підприємства. Контраст між сірими, гнітючими коридорами та яскравими витворами митців, разючий. Це - місце, де зустрічаються радянське минуле і наше сьогодення в обличчі активної, розумної молоді.
       Не менш цікавою була наша поїздка до національної скаутської організації "Пласт". Із самого малечку "пластунів" виховують сильними, незалежними та відповідальними особистостями.  Поєднання патріотичного та громадянського виховання закладає в дитині основні моральні цінності та формує світогляд гідного громадянина своєї країни. Мені особисто дуже б хотілося, щоб таких таборів було більше на території України.
       Останній день ми провели, граючи в освітні ігри, розробником яких була сама організація "Памолодь". Ігри спрямовані на розвиток географічної, історичної та економічної грамотності. Перевіривши їх на собі, можу з впевненістю сказати, що, якби такі ігри входили в мою шкільну програму, то навчання було б набагато цікавішим. На жаль, протестувавши їх в загальноосвітніх школах, вчителі не залишилися задоволені в силу свого консерватизму, а от учні були в захваті від такої новинки. Скоріше за все, дані ігри будуть запропоновані у використання різноманітним гурткам та НДО для молоді. Гра, яка справила на мене найбільше, враження була виконана за допомогою шрифту Брайля. Вона є унікальною в своєму роді. Ми мали змогу протестувати її пілотну версію. І хоча, наявні деякі значні недоліки, важко переоцінити роль даної розробки. Завдяки  талановитій українській молоді інклюзія стає ближчою.
     Три дні пролетіли дуже швидко. Та за цей час я не тільки подивилася на роботу НДО,  але й переконалася, що світле майбутнє в Україні не таке далеке, як могло б здатися на перший погляд. Бо молодь у нашій країні є рушійною силою змін, яка хоч іноді й помиляється через відсутність досвіду, але має великий потенціал та, найголовніше, вірить й доводить, що власними зусиллями можливо й необхідно творити зміни.

Стобород Ксенія

Автор: Kseniia Stoborod
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку