Медіа-проекти соціокультурної інтеграції на Запорізькій книжковій толоці

Медіа-проекти соціокультурної інтеграції на Запорізькій книжковій толоці

8 Листопада 2017,
Два унікальних медіа-проекти було презентовано на третьому міжнародному фестивалі "Запорізька книжкова толока - 2017" - видання єдиної в Україні газети шрифтом Брайля й анімаційний серіал «Моя країна - Україна».
Уже майже рік, як волинська газета "Сім'я і дім"стала доступною для всіх читачів, – з'явилася і функціонує версія, надрукована шрифтом Брайля.
На сьогодні – це єдине в Україні періодичне видання.  До його створення доклали зусиль громадські активісти (ГО "Генерація успішної дії. Волинь"), які знайшли інвесторів і придбали Брайлівський принтер, і медіа-холдинг CID Media Group. Це ще й чудовий приклад тристороннього партнерства в реалізації соціально-орієнтованого проекту. 
"В якийсь момент ми зрозуміли, що наше видання не має змоги читати велика частина волинян – люди з вадами зору і незрячі. Вирішили спробувати, і ось уже майже рік, як щомісяця виходить газета шрифтом Брайля, – розповіла  відвідувач(к)ам Толоки її редакторка Наталка Пахайчук. – Ми намагаємося підібрати такі матеріали, які б із часом не втрачали актуальності і були цікавими. Спочатку ми дарували примірники, а згодом зрозуміли, що потрібен розвиток. Зараз газету можна замовити за 20 грн, хоча її собівартість – 50 грн".
Газета "Сім'я і дім" – не єдиний у Луцьку носій інформації для незрячих: уже з'явилось більше 20-ти ресторанів, де люди з вадами зору можуть замовити собі їжу без сторонньої допомоги. 
А на дитячому казковому просторі "Книголісся" анімаційна студія "Новаторфільм" презентувала малечі і дорослим мультиплікаційний серіал "Моя країна - Україна" (кожна із серій – це відома чи не дуже історія у формі казки певного українського регіону чи місцевості) та читала "Щоденник котячих мандрів". Це було настільки цікаво, що діти намагалися потрапити в книгу (див. фото – на сторінці студії у Facebook). 
Окрім Толоки, колектив "Новаторфільму" зустрівся в Свято-Покровському архієрейському соборі з вихованцями недільної школи та православного дитячого будинку «Надія», вихованці якого теж не лише дивилися мультфільм і слухали казку, а ще й ліпили запорізьких друзів-котів для мандрівного кота Воркота.
Ці зустрічі підтвердили, що медіа – чи то друковане видання, чи то візуальний продукт, загалом мистецтво - це ті інструменти, які найкраще здатні донести інформацію, зняти внутрішні і зовнішні бар'єри, об'єднувати людей різного віку і соціального стану.
_______________
Візит відбувся в межах проекту Волинського прес-клубу, підтриманого Програмою національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США)Автор: ВОГО "Волинський прес-клуб"
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку