Хаби&Крафтові виробники Запоріжжя, Рівного, Маріуполя - спільні цінності та різні фішки

Хаби&Крафтові виробники Запоріжжя, Рівного, Маріуполя - спільні цінності та різні фішки

21 Грудня 2017,

Ми б хотіли з вами поговорити: як ви думаєте, які цінності мають нести публічні простори? На яких засадах має вилаштовуватись партнерство з крафтовими виробниками і якими?

Саме цими питаннями ми переймались з 6 по 8 жовтня 2017 року у Запоріжжі. Правду кажучи, ми дуже довго готували цей матеріал, бо аналізували власні відчуття та наших учасників-колег з Маріуполя та Рівного. Адже вони приїхали до нас в рамках проекту "Хаби & Крафтові виробники: Запоріжжя - Рівне - Маріуполь", який реалізується Громадською організацією "Спільно HUB" у співпраці з Громадською організацією "Інформаційно-освітній простір" "ІнфоХаб" (м. Рівне) та Громадською організацією "Центр громадських ініціатив "Східна Брама", яка стоворила Халабуду (м. Маріуполь), а також арт-центром "Loft Млин" (м. Запоріжжя) в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).

Через спільні заходи, які організовували команди просторів, аби розкрити свою співпрацю з крафтовими виробниками та ініціативами, ми знайомились з «душею кожної з команд» Хабів та їх найближчих партнерів. Ми напевно не здивуємо вас словами про те, що частина крафтових виробників і так живе у цих просторах, проте точно підкажемо, хто і де саме:

  • крафтовий виробник «ЦЕХ» – майстерня з виготовлення виробів ручної роботи, заснована на базі вільного простору "Halabuda". Цех випускає вироби як у трикотажному, так і в обмеженій кількості. Нам пощастило на базі Спільно HUBу познайомитись з технікою високого друку – ліногравюра та крафтового виробництва листівок. Радимо звертатись: ЦЕХ

  • ще трошки про них: я була у Halabudi у серпні 2017 року в рамках навчальної програми від Impact HUB Odessa. При входженні у простору, ти відчуваєш, що там вирує життя, тобі пропонують смачну каву, простір вільний до вивчення, там живе душа – наклейки з улюблених проектів на дзеркалі, брендволл, легко пересувні меблі, але головне – це команда – вони такі милі, спокійні – це їх риса, злагоджені у діях, вони розкриваються потрошку при кожному наступному маленькому питанні до них, у них завжди у перервах між заходами грає неймовірно легка музика, яка створює атмосферу – шматочок цього всього вони привезли до Запоріжжя – я відчула… сподіваюсь, що й іншим відвідувачам було комфортно.

  • ініціатива «Сад історій» в Рівному – крафтове виготовлення еко-листівок, виготовлення екологічних флораріумів, висадження дерев з історією (подружня пара посадила, дідусь захотів продовжити свою «історію»), екологічний тімбілдінг. За історіями вам сюди: Сад історій в Рівному У Рівному вони окрім вуличних просторів, живуть у INFOHUB – інформаційно-освітньому просторі, де «дійсно надзвичайно вдала атмосфера», як зауважила Ольга Вакало – ведуча авторських програм у Запорізькій філії Суспільного мовника. Там живе команда, яка готова прихистити теплі ініціативи та сприє більшій обізнаності рівнян у напрямках демократичних змін. Там вже була частина нашої команди завдяки Містках громадської активності у березні 2017 року і ми для себе зрозуміли, що з ними легко, вони активні, непосидючі, готові до змін та самі їх творять у своєму місті, адже простір приймає тих, хто працює з залученням громадян до прийняття рішень та направляє їх як саме це зробити – ось таке у нас враження з весни.

  • крафтовий виробник з Запоріжжя  «Міні-гольф» – це виробництво доріжок у мініатюрі. Адже ігрові майданчики для гольфу добре вписуються і в ландшафт місцевості, і в інтер'єр приміщення. Основна перевага міні-гольфу – доступність, новий стиль життя, щоденна фізична активність для ділових людей. Цей виробник живе у нас, але творить доріжки за межами Спільно HUB. А ми бачимо як все це задумується, промальовується, а потім поєднується і наші користувачі знову можуть тестувати нові доріжки та вчитись грати у цю аристократичну гру. Радимо надихатись: Міні-гольф Запоріжжя

  • але ж ми не одні такі – ми показали партнерів – з арт-простору «Loft Млин», які не лише розбудовують найбільш неординарний вільний простір у Запоріжжі, але й надихають своєю історією створення простору на базі старого млина – фактично ревіталізуючи цей простір, та звісно ж творять там самі і заохочують інших митців до співпраці. У них ми надихались авторською технікою нанесення графічного зображення на трикотажні футболки і вам радимо проникнутись цією атмосферою: Loft Млин

Поки ми аналізували те, що відбувалось з нами протягом трьох днів, особливо після публічної розмови про те "Як Хабам працювати з крафтовими виробниками", бо тоді ми більше змогли дізнатись один про одного, більше зрозуміти наші направленості, у теплоті цієї атмосфери ми б могли говорити дуже довго, адже спільні цінності до розвитку та різні фішки у роботі – це те, що заворожує в таких розмовах. Так от, поки ми аналізували – наші найближчі територіально партнери – арт-центр «Loft Млин», надихнувшись нашим проектом, створили «Крафтові вечорниці в #LoftМлин» - і нам дуже хочеться вірити, що наш проект посприяв тому, що наші учасники з Рівного та Маріуполя надихнули хлопців-співзасновників на нову сходинку розвитку себе та публічного простору, який ревіталізують.

Ми ще й показали запорізьких підприємців, які є нашими крафтовими партнерами – кава ISLA,  які так натхненно розказують про каву, яку виробляють – вони чарують запахом, смаком та історіями, адже через історії – це те, що запам’ятовується і відкладається разом зі смаком та запахом. А зовсім поряд живе інший маленький виробник «Урожай» - маленька пекарня Запоріжжя, яка частує нас смаколиками та віртуозно працює з тістом та іншими хлібо-булочними виробами. Подяка Вам за співпрацю!

Що ж запам’яталось та відклалось у підсвідомості наших учасників найбільше:

Марічка Сидорук – «Сад історій в Рівному»

«Досвід…ух! Найбільш вагомий - спілкування з підприємцем та ведучою : Віталій Івахов (ISLA) та Ольга Вакало (ведуча авторських програм у Запорізькій філії Суспільного мовника) - це склалося абсолютно несподівано, і можна сказати поза формальними планами, але це дуже яскраві були розмови і цікаві! Далі, дискусії у Loft Млині з приводу вміння себе просунути, подати, з приводу своєї налаштованості.. – коротко кажучи, вцілому ця дискусія показала наскільки важливим є подібний обмін досвідом, включаючи передачу тих чи інших практичних навичок, натхнення, і т.д.
Далі, звісно, що я, як майстриня, яка найчастіше навчає хендмейду інших - просто у захваті, наскільки вдалося насититися і надихнутися, просто дозволивши собі повчитися!!!
Це насправді неймовірний досвід за яким я дуже скучила! І я гостро відчула це на самих майстер-класах! Зрозуміла, наскільки мені це важливо :) Брати участь у подібних м-класах, обмінах практичним досвідом із можливістю використати їх у подальшому, спілкуватися у оточенні таких же проактивних та нових людей. Сподобалось, що це було не "голе" чи сухе тренінгове навчання, як буває, а саме отакий приємний мікс - із відпочинку, неформальних розмов, посиденьок, мандрівок, м-класів. Сюди б ще трошки тренінгоподібного чогось і взагалі ідеально
Так, що ще про досвід – звісно що розвіяння стереотипів про промислово-індустріальні міста України! Це крутяк! Досвід: відчуття оцієї синергії та націлення на взаємодію - він насправді неоціненний
:)»

Вікторія Власюк – «Сад історій в Рівному»

«Цікаво було дізнатися як функціонує СпільноHUB та крафтові виробники, а саме ISLA та LoftMлин. Як то кажуть, побачила "внутрішню кухню", а головне почути, що ж цими людьми рухає, що надихає братися за справу, яка складна, нова, і унікальна на Запоріжжя. Плюсуємо до хорошого досвіду: відкриття прекрасного міста Запоріжжя, нові знайомства та нові техніки проведення майстер-класів. І, звісно, мій перший запис у телестудії :)»

Олександр Шерстюк – «ЦЕХ» та вільний простір «Halabuda» (м. Маріуполь)

«Самым большим опытом стало знакомство с площадкой "LOFT Млин". Опыт ребят вдохновляет. Они дали мне ответ на вопросы, которые помогут мне реализовать свой творческий стартап  проект в Мариуполе».

Галина Балабанова – вільний простір «Halabuda» (м. Маріуполь)

«Виявилось, що неважливо місто на мапі, у всіх є однакові проблеми і виклики, але рішення всі знаходять свої, індивідуальні. Сподобались розповіді та неформальний нетворкінг між учасниками подій, це було для мене найціннішим – нові знайомства, обмін думками і досвідом у роботі в громадському секторі».

Знайомство у неформальній атмосфері та можливість побачити один одного – це завжди чаруюче та запам’ятовується: «Рівне, Loft Млин, звичайно. Унікальні та несхожі ні на що, що бачила до цього. Дівчата з Рівного запам’ятались наполегливістю та позитивом у роботі, а хлопці з Млину – творчим «безладом», вони нереально круті штуки роблять, не дивлячись на такий собі менеджмент =)», додає Галина.

Наші гості з інших міст не відкрили для себе «новий світ» у цьому проекті, але зловили «тонкощі його глибини» - це було найбільш важливим для нас як організаторів, адже все чаруюче складається з «секретних інгредієнтів».

Що наші партнери забрали з собою додому? =)

Марічка Сидорук відзначає, «мене надихнула ідея комерційного розповсюдження тих чи інших крафтових виробів, в межах наприклад нашої діяльності Саду історій. Бо це дозволяє мені, окрім всього, ще й поєднувати основну діяльність із громадською».

Олесандр Шерстюк натхненний майстер-класами з виготовлення листівок з насінинами та нанесення на тканину малюнка авторською технікою зауважує, що «уже сейчас мастерская "Цех" экспериментируют с переработкой бумаги. Первые образцы уже готовы. В дальнейшем планируется печать открыток с использованием полученной бумаги. Если удастся получить бумагу определенной толщины, то мы планируем использовать её для блокнотов.

Планируется использовать полученные навыки в нанесении изображения на текстиль. Мастера "Цеха" занимаются пошивом текстильных изделий. Полученные навыки нанесения принта, станут отличным дополнением на нашей продукции».

А також звісно багаж емоцій, неординарні погляди на наші такі різні і далекі та такі близькі і теплі у відчуттях міста – Рівне-Запоріжжя-Маріуполь.

Проект дав нам розуміння, що ми почали дуже важливий шлях – шлях обговорення цінностей, емоційного та атмосферного наповнення наших просторів, який дасть можливість людям, які до нас приходитимуть відчувати себе «своїми», а обміни думками, ідеями, відчуттями, партнерами з Хабами інших міст посилить позитивний вплив на свідомість містян на шляху до згуртованості у Рівному-Запоріжжі-Маріуполі.


Автор: Громадська організація "Спільно HUB"
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку