Чудове міні-стажування у м. Ужгород

Чудове міні-стажування у м. Ужгород

31 Січня 2018,

Щойно повернувся з міні-стажування для у чарівному закарпатському місці Ужгород, що проводилось 22-24 січня 2018 року для громадських активістів в рамках програми обміну досвідом між різними регіонами країни. Забігаючи наперед, скажу, що мої очікування цілком виправдалися.

Оскільки я сам є внутрішньо переміщеною особою, то для мене, по-перше, було дуже цікаво зустрітися з такими, як я, та дізнатися, як саме переселенці, що опинилися у різних куточках країни, долають труднощі та перешкоди на власному життєвому шляху, допомагають іншим , почути їх життєві історії.

По-друге, як громадський активіст, представник ГО «Добробут Золотоніщини», що діє на території Черкащини, я був дуже зацікавлений у обміні досвідом між громадськими організаціями, які успішно вирішують різноманітні проблеми громади у своєму регіоні. 

Так, Карпатська агенція прав людини "Вестед"поділилася успішним досвідом лобіювання інтересів громади міста Ужгород. Яцков Микола презентував лайфхаки громадської ініціативи "Кірпічка". Вони не тільки домоглися безперешкодної участі у засіданнях міської ради громадських активістів, не зважаючи на активний супротив меру, але і відстояли міський парк від вандалів-забудовників.

У свою чергу я, як представник ГО «Добробут Золотоніщини», поділився власним досвідом та розповів, як відбувається юридична робота щодо захисту прав, свобод та інтересів ВПО, інших постраждалих внаслідок збройного конфлікту у місцевих судах на території Черкаської області. Такий досвід пов'язаний з відстоюванням виборчих прав ВПО на місцевих виборах, встановлення фактів, що мають юридичне значення, складання позовних заяв щодо відшкодування витрат постраждалим внаслідок збройного конфлікту та ін.

Одною з головних проблем для переселенців зі Сходу залишається житлова проблема. І саме цю проблему досить активно намагається вирішити ГО «Закарпаття-Донбас». Голова організації Костянтин Блажевич розповів про власний досвід лобіювання інтересів переселенців у владних структурах стосовно виділення місць для забудови.

Тетяна Хорошилова (заступник голови ГО «Закарпаття-Донбас») поділилася власним досвідом роботи у напрямку психологічної реабілітації ВПО та учасників бойових дій, відмітила постійно зростаючий обсяг проблематики, пов’язаний з цим питанням.

DSC08434-Z.JPG

Тетяна Хорошилова (ГО "Закарпаття-Донбас") робить власну презентацію


Голова громадської організації «Громадський рух переселенців «Маю право» Євген Шляхтін чудово презентував роботу, що проводиться на Одещині у напрямку вирішення найактуальніших проблем ВПО.

Радник Міністерства соціальної політики у Закарпатській області Анжела Бабкіна поділилась власним досвідом переселення, а також розповіла, як саме відбувається навчання працівників соціальних служб та їх переорієнтування на дієву допомогу у вирішенні нагальних проблем переселенців. Надзвичайно приємно було отримати від неї невеличкий і достатньо корисний подарунок, який обов’язково застосуємо у власній подальшій роботі з переселенцями.

DSC08445-Z.JPG

Знайомство з Caritas

Досить цікавою вийшла зустріч з представниками благодійного фонду Caritas. Учасників міні-стажування ввели в короткий екскурс  щодо реалізації різноманітних програм допомоги ВПО, безпритульним, людям похилого віку, іншим соціально незахищеним верствам населення та просто людям, що опинилися в скрутних життєвих ситуаціях. Представники Фонду надали інформацію щодо проектів «Домашня опіка», «Денний центр для людей похилого віку», «Дім милосердя», «Допомога сім’ям, що постраждали внаслідок АТО», «Соціальний портфелик». Приємно здивували умови розміщення місцевих безпритульних, яким надали помешкання для постійного проживання на території Ужгородської філії. Це достатньо просторі  та чисті кімнати з євроремонтом.


DSC08440-Z.JPG

Зустріч з Анжелою Бабкіною

Надзвичайні враження залишила зустріч з Сергієм Вожжовим (м. Мукачево Закарпатської області). Ця надзвичайно приємна людина, чудовий співрозмовник, заряджає власною життєрадісністю і оптимізмом. Пан Сергій як керівник проектів та програм Ділового клубу "Партнер", а також представник Національної Скаутської Організації України «Станиця Мукачево, Пласт» поділився чудовими ідеями стосовно організації тренінгових навчань у ігровій формі. У такий спосіб будь-яка важлива інформація засвоюється надзвичайно легко, швидко та продуктивно. 

Користуючись нагодою хочу висловити величезну подяку приймаючій організації «Закарпаття-Донбас» за надзвичайно теплий і гостинний прийом та плідні зустрічі та дискусії. Особлива подяка ЛМГО «Містки громадської активності» за надану можливість для реалізації програми. Завдяки зусиллям та організаторським здібностям представників цих двох організацій вдалося реалізувати таке надзвичайне корисне стажування.

DSC08350-Z.JPG

Святкова хода


Найяскравіші враження залишило святкування Дня соборності у м. Ужгороді, що проводилось 22 січня 2018р. Ужгородці мають чудову традицію у цей святковий день величезної довжини національний прапор, до несення якого долучаються усі бажаючі. У святковій ході взяли участь Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, його заступники, представники духовенства, військові, діти, студенти та інші небайдужі громадяни.

У своїй подальшій роботі отримані знання на міні-стажуванні громадські активісти ГО «Добробут Золотоніщини» планують поширити не тільки на території Золотоніського району, але і на території інших районів Черкаської області (Драбівського, Черкаського, Смілянського районів) та у самому місті Черкаси.

Проект було реалізовано в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).

Більше інформації за посиланнями:

https://www.facebook.com/dobro.zolot/


DSC08396-Z.JPG

Я люблю тебе, Ужгород 

 


Автор: Сергій Поздняков
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку