ЗВІТ. Семінар «Як організувати наметовий табір» - обмін досвідом Сумщини та Волині

ЗВІТ. Семінар «Як організувати наметовий табір» - обмін досвідом Сумщини та Волині

19 Квітня 2017, Луцьк - Суми

Протягом візиту спільними зусиллями було організовано семінар «Як організувати наметовий табір - інструкція для чайників».  Під час якого експерти ділились досвідом, щодо нормативно-правових актів по таборах оздоровлення, формування програми та технічного забезпечення, організації та побудови власне табору, враховуючи постачання води, приготування їжі та інші важливі моменти. Надали рекомендацію, що варто враховувати організовуючи лідерські табори для студентів, табори для поглиблення вивчення англійської мови та подолання мовного бар’єру.

Як зазначив Дмитро Тіщенко, голова правління Студентського братства Сумщини: 

"Що можна зробити, маючи намет, каремат і спальник?Сьогодні молодь Волині завітала до Сум, аби дізнатися про наш досвід проведення заходів у форматі наметових таборів.

Студентське братство Сумщини, наприклад, проводить кожного року Літню школу, спрямовану на навчання студентів навичкам захисту їх прав і розвитку студентського самоврядування загалом.

Такі наметові табори — це один із найяскравіших прикладів, як можна поєднати корисне і приємне — повчилися на свіжому повітрі — там і відпочили: річка, волейбол, переправи, байдарки та багато іншого."

Учасники з Волинської області розповіли про власний досвід організації наметових таборів, а саме історичних, спортивно-вишкільних, творчих.

На семінарі виступали саме практики в питанні таборувань, які розповіли про нормативно-правові акти по таборах оздоровлення, формування програми та технічного забезпечення, організації та побудови власне табору, враховуючи постачання води, приготування їжі та ін. Також обговорили різні тематики таборів, адже вони можуть бути різноманітними, наприклад студентські, для поглиблення вивчення англійської мови та подолання мовного бар’єру, спрямовані на виховання лідерських якостей, або ж подолання стереотипів. 


Під час візиту учасники обміну мали змогу також дізнатись про діяльність Сумського міського центру дозвілля молоді, Студентського братства Сумщини та Громадського фонду “Суми”, відвідали популярне місце для молоді - антикафе “Дом”.


Щоб не"розгубити"всі набутізнання

Учасники обміну провели в Молодіжному центрі Волині зустріч «Як організувати наметовий табір-інструкція для чайників» для 27 активістів центру.

На даний момент йде підготовка до втілення довгострокових цілей, підготовка до одних з перших масштабних таборувань «Студентська республіка Волині», «Берестечко-2017». А також розробляється однойменний буклет, що має стати "настільною книгою" організаторів таборувань.

Заходи відбулись в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).


Автор: Захарій Ткачук
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку