ЗВІТ. РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА: ОБМІН ДОСВІДОМ  ЖИТОМИРЩИНИ ТА ЛЬВІВЩИНИ

ЗВІТ. РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА: ОБМІН ДОСВІДОМ ЖИТОМИРЩИНИ ТА ЛЬВІВЩИНИ

17 Квітня 2017, м.Львів

В рамках Програми національних обмінів з 31 березня по 03 квітня 2017 р ГО «Житомирська Асоціація науковців та бізнес-консультантів»  у партнерстві з Львівським обласним молодіжним центром  реалізували у м.Львів заходи за проектом, мета якого - налагодження стійкої міжрегіональної та міжсекторальної співпраці представників громад Львівщини та Житомирщини  в напрямку розвитку соціального підприємництва на регіональних рівнях.

Зокрема, 31 березня 2017р у приміщенні відділу молодіжної політики Львівської обласної державної адміністрації відбувся круглий стіл на тему «Впровадження програм реалізації потенціалу молоді на регіональному рівні: обмін досвідом». У роботі круглого столу взяли участь 8 представників організацій-учасниць проекту та відділу молодіжної політики ЛОДА. Під час роботи круглого столу учасники обговорили спільні очікування від даного проекту, обмінялись досвідом розробки та реалізації різноманітних молодіжних програм. Зокрема, проаналізували багаторічний досвід та можливість його використання на Львівщині  щодо реалізації освітнього курсу «Школа соціального підприємництва»  та Конкурсу бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді у м.Житомирі, який був представлений експертами ГО «Житомирська Асоціація науковців та бізнес-консультантів».


1 квітня 2017 р. у приміщенні Львівської обласної державної адміністрації відбувся тренінг «Соціальне підприємництво як інструмент забезпечення сталого розвитку суспільства: визначення механізмів реалізації», який провели тренери-експерти ГО «Житомирська Асоціація науковців та бізнес-консультантів» Ольга Котвіцька та Олена Тарасова. У тренінгу взяли участь 35 осіб - молодь, підприємці, соціальні підприємці, внутрішньо переміщені особи, представники місцевих ОГС та органів місцевого самоврядування м.Львів та Львівської області (м.Соснівка, м.Дрогобич, м.Жовква, с.Оброшино, м.Дубляни, м.Сколе), а також м.Нетішин Хмельницької області, м.Калуш Івано-Франківської області, м.Ужгород.


У програмі тренінгу були розглянуті питання щодо сутності, значення, існуючого світового та вітчизняного досвіду і механізмів реалізації соціального підприємництва в умовах України, у тому числі нормативно-правові засади та можливості фінансування.  Учасники підвищили свій рівень обізнаності щодо базових засад соціального підприємництва, мали можливість ознайомитись із досвідом соціальних підприємців-учасників тренінгу та розробили у малих групах і презентували власні ідеї соціальних підприємств.  Тренінг завершився врученням сертифікатів. Деякі відгуки та висновки учасників тренінгу: «Прояснив розуміння соціального підприємництва та основні моменти організації діяльності соціальних підприємств», «Зрозумів роль соціального підприємництва у розвитку суспільства», «Надалі буду користуватись послугами та купувати продукцію в першу чергу соціальних підприємств», «Тепер в планах на майбутнє – активно пропагувати користь соціального підприємництва у суспільстві», «Планую надалі організувати та реалізувати своє соціальне підприємство», «Дуже цікаво, продуктивно, маю надію відвідати Вас у Житомирі!»,  «Планую поширювати отриману інформацію серед молоді, яка відвідує Львівський обласний молодіжний центр», «Чекаю на проведення такого тренінгу також і у нашому місті!».


2 квітня 2017 р. у приміщенні Львівського обласного молодіжного центру (вул. В.Винниченка, 12) відбулись післятренінгові консультації від фахівців  ГО «Житомирська Асоціація науковців та бізнес-консультантів» з питань розробки індивідуальних бізнес-планів ідей соціальних підприємств для учасників тренінгу. Протягом 2 годин відповідні консультації отримали 5 учасників тренінгу, серед них представники Благодійного фонду «Еко-милосердя» (м.Соснівка Львівської області), ГО «Моє Закарпаття» (м.Ужгород), МЛГО «Європейська Україна», Львівського обласного молодіжного центру.


Наступним заходом, який відбувся на базі Львівського обласного молодіжного центру 2 квітня 2017 р., став круглий стіл «Шляхи розвитку соціального підприємництва Львівщини: формування міжсекторальної та міжрегіональної співпраці». Участь у круглому столі взяли 16 представників державного, приватного та громадського секторів м.Львів, Львівської області тощо, серед яких представники організацій-учасниць проекту, активні учасники тренінгу та запрошені експерти -  Гаєцька-Колотило Ярина, доцент кафедри господарсько-правових дисциплін Львівського державного університету внутрішніх справ;  Болібрух Наталія, менеджер з питань регіонального розвитку КУ «Інститут міста»; Мякушко Наталія, директор соціального підприємства «Рукомисли».  Учасники круглого столу проаналізували існуючий та потенційний стан розвитку соціального підприємництва Львівщини,  запропонували елементи механізму подальшої міжсекторальної та міжрегіональної співпраці щодо розвитку соціального підприємництва.


3 квітня 2017 р, згідно плану-графіку реалізації заходів за проектом, відбулися екскурсії до провідних соціальних підприємств Львова представників організацій-учасниць проекту, учасників заходів проекту та зацікавлених осіб Львівщини. 10 осіб мали нагоду відвідати офісні приміщення, познайомитись з продукцією і послугами, дізнатись про особливості розвитку, обмінятись досвідом та налагодити конструктивні контакти з представниками соціальних підприємств «Рукомисли» (вул. В.Великого, 22), «Горіховий дім» (вул. Тобілевича, 8), ЛМГО «Туристсько-спортивний клуб «Манівці» (вул. Вахнянина, 29; парк Погулянка). Зокрема, під час екскурсії до соціального підприємства «Рукомисли», директор Мякушко Наталія організувала для учасників екскурсії майстер-клас валяння з вовни. Отже, всі бажаючі мали нагоду опанувати базові засади цієї техніки, яка є невід’ємним елементом повсякденного виробничого процесу підприємства.


Після завершення екскурсій керівники організацій-учасниць проекту - Ковальський Андрій (Львівський обласний молодіжний центр), Котвіцька Ольга та Тарасова Олена (ГО «Житомирська Асоціація науковців та бізнес-консультантів») відвідали офіс ГО «Центр культурного менеджменту», обговорили з менеджерами Програми національних обмінів актуальність та особливості перебігу поточного проекту та можливі напрямки майбутньої співпраці.


Заключний захід за проектом - круглий стіл з представниками організацій-учасниць проекту на тему «Можливості підвищення рівня залученості і реалізації потенціалу молоді у розвитку соціального підприємництва Львівщини та налагодження міжрегіональної співпраці», який відбувся 3 квітня 2017 р на базі Львівського обласного молодіжного центру. Під час заходу учасники обговорили короткострокові результати реалізації даного проекту, ухвалили необхідність та доцільність створення молодіжного осередку розвитку соціального підприємництва на базі Львівського обласного молодіжного центру, розробили орієнтовний план подальших спільних заходів та підписали Меморандум про співпрацю.


За підсумками реалізованого проекту вийшла відповідна публікація на сайті Львівської обласної державної адміністрації: http://loda.gov.ua/news?id=26911

 


  Фотозвіт з тренінгу 1 квітня 2017р:

https://www.facebook.com/298199173630571/photos/?tab=album&album_id=1251265181657294

 

Фотозвіт з круглого столу 2 квітня 2017 р:

https://www.facebook.com/298199173630571/photos/?tab=album&album_id=1251316321652180

 

Фотозвіт з екскурсій соціальними підприємствами Львова 3 квітня 2017р:

https://www.facebook.com/298199173630571/photos/?tab=album&album_id=1251354394981706

 

Фотозвіт з круглих столів для представників організацій-учасниць проекту 31 березня, 3 квітня 2017р:

https://www.facebook.com/298199173630571/photos/?tab=album&album_id=1256590434458102

 

 

Проект реалізований в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).


Автор: Ольга Котвіцька
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку