ЗВІТ. МІСТКИ СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА: ЖИТОМИРЩИНА – МИКОЛАЇВЩИНА

ЗВІТ. МІСТКИ СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА: ЖИТОМИРЩИНА – МИКОЛАЇВЩИНА

2 Листопада 2017, м.Миколаїв

В рамках Програми національних обмінів 20 – 23 жовтня 2017 року ГО «Житомирська Асоціація науковців та бізнес-консультантів»  у партнерстві з БО «Ми поруч» (м. Миколаїв) реалізували у м. Миколаїв заходи за проектом «Містки соціального підприємництва: Житомирщина – Миколаївщина», мета якого – налагодження стійкої міжрегіональної співпраці представників громад Миколаївщини та Житомирщини в напрямку розвитку соціального підприємництва на регіональних рівнях. 

20 жовтня 2017 р. у студії майстер-класів соціального підприємства «Студія шоколаду «Pan Chocolatier» відбувся круглий стіл на тему «Впровадження навчальних програм розвитку соціального підприємництва для молоді на регіональному і міжрегіональних рівнях: обмін досвідом» для представників організацій-учасниць проекту.  
Під час круглого столу учасники обговорили спільні очікування від даного проекту, обмінялись досвідом впровадження навчальних програм розвитку соціального підприємництва для молоді на регіональному і міжрегіональних рівнях, обговорили роль соціального підприємництва у розвитку місцевих громад Миколаївщини.

21, 22 жовтня 2017 р. у приміщенні Центральної міської бібліотеки ім. М.Л.Кропивницького відбулись два тренінги за тематиками: «Соціальне підприємництво як механізм розвитку місцевих громад: практичні аспекти» та «Бізнес-моделювання діяльності соціального підприємства», який провели тренери-експерти ГО «Житомирська Асоціація науковців та бізнес-консультантів» Ольга Котвіцька та Олена Тарасова. У тренінгах взяли участь 23 особи - молодь, підприємці, безробітні, студенти та викладачі ВНЗ, внутрішньо переміщені особи, представники місцевих ОГС та органів місцевого самоврядування м.Миколаїв та Миколаївської області. Зокрема, учасники тренінгів представляли наступні організації:  Чорноморський національний університет ім. П.Могили, Миколаївський національний аграрний університет, Миколаївський інститут розвитку людини ВНЗ «Україна», ГО «Центр «Європейська освіта дорослих», БФ «Пані», ГО «Усмішка дитини», Перший Миколаївський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, МБФ «Вихід» та ТОВ «Вихід», МБФ «Мета», Миколаївський обласний осередок ГО «НТІ «Інститут соціальної політики», БО «Ми поруч», ГО «Миколаївський обласний рух підтримки осіб з інвалідністю «Сильні разом», ГО «Асоціація прийомних батьків», соціальне підприємство «Студія шоколаду «Pan Chocolatier», соціальне підприємство «Літопис» тощо.

Згідно програм тренінгів були розглянуті питання щодо сутності, значення, існуючого зарубіжного та вітчизняного досвіду, пошуку та критеріїв вибору бізнес-ідеї, практичних аспектів бізнес-планування, побудови моделі соціального підприємства та механізмів реалізації соціального підприємництва в Україні.  Учасники підвищили свій рівень обізнаності щодо базових засад бізнес-планування соціального підприємства, ознайомились із досвідом соціальних підприємств Житомирщини та Миколаївщини, розробили у малих групах і презентували власні ідеї соціальних підприємств, а наприкінці тренінгів отримали відповідні сертифікати за активну участь.
Крім того, 21 жовтня 2017 р. учасники тренінгу мали можливість відвідати соціальне підприємство «Студія шоколаду «Pan Chocolatier» під час післятренінгової екскурсії, яку провів його засновник - Микола Данцев, та познайомитись з продукцією, особливостями бізнес-процесів та соціальними результатами діяльності підприємства. Учасники післятренінгових консультацій 22 жовтня 2017 р. отримали експертну оцінку та поради від експертів ГО «Житомирська Асоціація науковців та бізнес-консультантів» щодо розробки індивідуальних бізнес-планів соціальних підприємств та джерел їх фінансування.

23 жовтня 2017 р. у студії майстер-класів соціального підприємства «Студія шоколаду «Pan Chocolatier» відбувся воркшоп «Шляхи розвитку соціального підприємництва Миколаївщини: формування міжсекторальної та міжрегіональної співпраці», під час якого 14 представників місцевих спільнот проаналізували існуючий та потенційний стан розвитку соціального підприємництва Миколаївщини, обгрунтували пропозиції щодо розробки механізмів подальшої міжсекторальної та міжрегіональної співпраці з розвитку соціального підприємництва. У якості експертів заходу виступили представники ГО «Житомирська Асоціація науковців та бізнес-консультантів», БО «Ми поруч», МБФ «Вихід» та ТОВ «Вихід», Миколаївського обласного осередку ГО «НТІ «Інститут соціальної політики» та соціального підприємства «Студія шоколаду «Pan Chocolatier».

Заключний захід за проектом - круглий стіл з представниками організацій-учасниць проекту на тему «Шляхи залучення молоді до розвитку соціального підприємництва Миколаївщини. Формування міжрегіональних напрямків співпраці», відбувся 23 жовтня 2017 р.   Під час заходу учасники обговорили короткострокові результати реалізації даного проекту, ухвалили необхідність та доцільність створення осередку розвитку соціального підприємництва Миколаївщини за участі приймаючої організації, розробили орієнтовний план подальших спільних заходів та підписали Меморандум про співпрацю.

Також під час реалізації проекту продовжувалась та продовжується після завершення заходів робота над формуванням міжрегіональної платформи соціальних підприємців, експертів  та зацікавлених осіб  за відповідною тематикою - «Містки соціального підприємництва»: https://www.facebook.com/groups/113215136004545/

Фотозвіт за проектними заходами:  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1437861736330970.1073741842.298199173630571&type=1&l=5e46d641e0

 

Проект реалізований в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).


Автор: Ольга Котвіцька
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку