Знайомство з роботою громадських організацій і медіа Харківщини

Знайомство з роботою громадських організацій і медіа Харківщини

12 Грудня 2017, Городок, Харківщина

Наприкінці листопада перебував з візитом на Харківщині.

В офісі Харківської правозахисної групи ознайомився з основними напрямками роботи цієї поважної організації в плані допомоги особам, чиї права порушені; правової освіти і просвіти, пропаганди правозахисних ідей тощо. На жаль, не зміг зустрітись із Євгеном Захаровим, головою Правління Української Гельсінської спілки з прав людини, директором Харківської правозахисної групи, учасником дисидентського руху 1970-1980-х рр., позаяк він перебував у відрядженні в столиці. Відтак, поспілкувався із керівницею громадської приймальні Харківської правозахисної групи Людмилою Клочко, відповідальним за просвітницьку роботу організації Володимиром Каплуном і представницею моніторингової місії ХПГ на Донбасі Яною Смелянською. Завдяки спілкуванню з цими фахівцями я довідався багато корисного про діяльність ХПГ (http://horodok.info/2017/12/05/про-роботу-харківської-правозахисно/).

Цікавим стало і знайомство із різновекторною діяльністю Харківського правозахисного альянсу, котрі, зокрема, зараз активно реалізовують програму медіа просвітництва поміж різних верств населення. Не стоять осторонь харківські волонтери, правозахисники і роботи із внутрішньо переміщеними громадянами, реабілітації воїнів АТО.

24 листопада спільно з активістами Харківського Євромайдану, «Просвіти», представництва парафіяльної спільноти УГКЦ, інтелігенції міста на центральному майдані – площі Свободи було відкрито виставку банерів, створених на основі архівних матеріалів, – «Іван Гель: мій народ нездоланний», присвячену 75-річчю від дня народження українського правозахисника Івана Геля та діяльності українських дисидентів. Під час представлення виставки розповів присутнім про постать українського борця І.Геля та про дисидентський рух, а також про славний рід Тершаківців, з якого походить І.Гель (http://vgolos.com.ua/news/u_harkovi_pokazaly_vystavku_pro_lvivskogo_politvyaznya_ivana_gelya_292452.html). Після відкриття виставки у Літературному музеї Харкова долучився до обговорення стосовно дисидентського рух, його значимості в українській історії, націогенезі.

У Світлиці Харківської обласної Спілки письменників України за діяльної підтримки обласної «Просвіти» ще 23 листопада був проведений літературно-мистецький вечір «Іван Низовий – поет Соборності України», присвячений видатному письменнику і громадському діячеві, чия творчість сьогодні єднає Україну (https://www.facebook.com/BorysRedin/media_set?set=a.2064820173737357.1073742029.100006281838341&type=3, http://euro.kharkiv.ua/?p=18553).

Неабияк важливим для мене стало ознайомлення з досвідом роботи місцевих друкованих ЗМІ, із редакторами і працівниками яких ми поспілкувались на теми «Роздержавлення ЗМІ та нові виклики: як із бойових листків рад робити конкурентні медіа», «Вивчення досвіду участі журналістів газети у проектах громадянського і соціального спрямування». Напрацювання зокрема «Обріїв Ізюмщини», обласної газети «Слобідський край» є цінними для регіональних медіа країни.Автор: Роман Смілка
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку