Запоріжжя- Жовква - «Почути - Зрозуміти - Порозумітися»

Запоріжжя- Жовква - «Почути - Зрозуміти - Порозумітися»

26 Лютого 2017, Запоріжжя, Львівська обл.
Для того, щоб проводити якісь соціальні зміни у суспільстві, треба будувати команду, вміти аргументувати свою точку зору, викривати пропагандистські кліше, шукаючи порозуміння на суспільному та індивідуальному рівнях.
А діалог - це процес і метод спілкування з метою побудови взаємодії між людьми, які діляться своїм досвідом, ідеями та інформацією. Результатом є набуття нового, ширшого розуміння ситуації завдяки спілкуванню людей з різними точками зору.

3 (1).jpg

Тому дуже важливо вміти аргументувати, відстоювати свою думку, не ображаючи інших.
Молодь – наше надія. Чим раніше вони отримають і усвідомлять методи спілкування та порозуміння, тим активніше і вільніше будуть діяти в майбутньому. Тому у фокусі проекту – молодь.
А саме школа - це простір, де кожен день зустрічаються сотні людей - дітей та дорослих. Не дивно, що в їх спільній діяльності виникає безліч конфліктних ситуацій. Темою нашої зустрічі були «конфлікти» і те, як потрібно правильно ними керувати та з них виходити. А ще краще, навчитися вести себе так, щоб конфліктів в житті стало трохи менше.

4.jpg

Ми зустрічалися з учителями та учнями 7-х класів СШ №3 м. Жовква Львівської області. Провели дискусію на тему «Порозуміння та трансформація конфліктів» та майстер-клас з елементами психологічних ігор. Розібрали методи виходу з негативу, коригування емоцій, вдосконалювали навички комунікації, вчилися слухати та чути інших.
Молодь - це той вік, коли формується ставлення до життя, цінності. І дуже важливо в цей час розставити вірні акценти. Поважати, цінувати і розвивати себе - особистість і визнавати, що є інша думка, і вона має право на існування. Нашим зустрічам посприяли Департамент освіти Запоріжжя та відділ освіти м. Жовква. Вдячні.

2_1.jpg
Приймаючою організацією у м. Жовква були активісти ГО «Україна. Час єднатися». Ми познайомилися ближче, обговорили подальші спільні проекти, такі, як «Табір Толерантності», повчилися методикам програми «Діалоги через «Форум-театр.
Дуже цікава поїздка. Хоча життя, як правило, вносить свої корективи і не завжди виходить саме так, як намічалося. У нас відбулися невеликі зміни в команді та зміщення дат проведення заходів. Але все добре, що добре закінчується.
І ми зовсім несподівано потрапили на свято, яке проходило в цей час у м. Жовква - ІІ Всеукраїнський літературний конкурс ім. Леся Мартовича. Дивно, як дбайливо жителі ставляться до своєї культурної спадщини і шанують традиції. Для нас це дійство відкрило можливість поспілкуватися з мешканцями міста в неформальній атмосфері та навчитися, як проводити заходи, які направлені на згуртування населення міста та виховання поваги до цінностей спадщини.

Чи буде продовження нашого проекту?
Так. Ми націлені на налагодження сталих відносин та сумісних проектів між громадськими організаціями м. Запоріжжя «На Хвилі розвитку» та м. Жовква «Україна. Час єднатися». Домовилися з Центральною районною бібліотекою про проведення спільного літературного конкурсу та творчу співпрацю з молоддю.

Дуже вдячні проекту за шанс відвідати такий гарний куточок нашої країни, як Жовква, за можливість поспілкуватися з мешканцями м Жовкава, поділитися своїми знаннями та навчитися новому. Одержали багато гарних емоцій та енергії для нових корисних справ.

Проект реалізується в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).

Ольга Волкова, Президент ГО «На Хвилі розвитку»
1.jpg

Автор: Ірина Баран
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку