Як бути теплим містом – досвід Івано-Франківська вивчали активісти з Кропивницького

Як бути теплим містом – досвід Івано-Франківська вивчали активісти з Кропивницького

10 Червня 2017, Кропивницький

Мережевий візит «MEDIA URBAN CAMP» відбувався в рамках проекту "Мости до міста: Кропивницький-Івано-Франківськ» у партнерстві з Прес-клуб реформ за сприяння Програми національних обмінів, яку адмініструє ЛМГО “Центр культурного менеджменту” за фінансової підтримки Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).

 В рамках освітньо-дослідницької програми проекту відбулися зустрічі з обміну досвідом з представниками Платформи «Тепле місто», засновниками громадського ресторану «Urban space», арт-спільноти «Стан», регіональними партнерами програми Британської ради "Активні громадяни", а також зустріч з Львівською освітньою фундацією по дорозі до Івано-Франківська. На практиці учасники використали цікаві інструменти дослідження міського простору, з’ясували природу міського активізму. За результатами візиту учасники кемпу створили медійні матеріали про місто для урбан-журналу "PROPOLIS" (тематика - метамісто - Кропивницький-Франківськ, візуальний стиль міста, сталий розвиток міста, сторітеллінг про місто, люди міста, (р)еволюця в місті тощо).

«Кожен кемп не схожий на попередній. Це завжди сміливі експерименти, пошуки нових можливостей, неочікувані маршрути та локації, нові друзі. Учасники MEDIA URBAN CAMP-2017, що відбувався за підтримки Містки громадської активності, досліджували активний і дійсно теплий Івано-Франківськ: міські урбаністичні проекти, досвід громадського сектору, який працює над сталим розвитком міста та медіа, формують його образ», - розповідає Ірина Ткаченко, автор проекту «Мости до міста».

Головний фокус освітньої програми кемпу був пов'язаний з вивченням досвіду платформи "Тепле місто", що відкриває нові візії розвитку низових ініціатив. Успішні приклади громадського активізму, які були презентовано командою платформи під час зустрічі обміну досвідом, у поєднанні з безкопромісною якістю та цінностями рухають місто вперед.

Також учасники кемпу познайомилися з командою СТАН \ STAN art group: напрямками діяльності, проектами, цінностями. Історія СТАНУ вчергове доводить, що люди, які не зраджують своїм мріям, незалежно від міста, обставин, продовжують розвивати громадянське суспільство

Одна з учасниць, Аня Ліщина, поділилася своїми враженнями про знайомство з Івано-Франківськом та його активними містянами: «Мeні сподобалось місто та мeшканці Івано-Франківська. Воно такe, що можe надихнути, бо для мeнe цe є важливо. З нього варто взяти приклад та скористатися порадами. Нeймовірний досвід змін молодої, запальної, нeстримної "крові"-мeшканців, що створюють власнe місто, бо вони однe цілe. Можливо, нe всі цe розуміють, алe вони гармонічно співіснують та доповнюють свій простір. Ніколи нe бачила будинки, що стоять такі собі звичайні, а з іншої сторони вулиці вони вжe дужe особливі, бо одна лишe стінка створює інший вимір та розміщує будинок в кут вулиці. Різнокольорових голубів, що живуть на даху та з’являються зранку, напeвно, то байка eкскурсовода, алe я повірила тому). Івано-Франківськ варто відвідати, як і будь-якe іншe місто України, бо кожнe особливе, як і наш Кропивницький, який готовий до змін».

Лонгрід про результати проекту "Мости до міста: Кропивницький-Івано-франківськ"

Стаття ПРЕСА ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА: ПОГЛЯД ІЗ ЦЕНТРУ УКРАЇНИ, медіакриктика Наталі Фенько, учасниці проекту

Сторінка події MEDIA URBAN CAMP (МЕДІАЕКСПЕДИЦІЙНИЙ МЕРЕЖЕВИЙ ВІЗИТ): на стіні події збережено всі відеотрансляції зустрічей  з Платформою "Тепле місто", медіадослідницькі матеріали учасників кемпу.


Сторінка події Урбаністичний форум Kropyvnytskyi smart city day

Стаття Креативний Кропивницький: як пройшов день розумного міста

Про результати проекту Мости до міста розповідаємо у програмі "День за днем". "Глобальна мета проекту - створити позитивний образ міста Кропивницький, міста з новою назвою, яке має потужний креативний і людський потенціал", - наголосила авторка проекту Ірина Ткаченко. Сюжет

Тізер про Урбаністичний форум "Kropyvnytskyi smart city day"


КІТ (Кіровоградське інтернет-телебачення): випуск від 01.06.2017. Про результати проекту "Мости до міста"

Сторінка проекту "Мости до міста"

Журнал “Propolis”

Проект «Мости до міста» має гнучку концепцію. Мережевий візит передбачає підвищення мобільності учасників, занурення в простір міста. У такому формулюванні і форматі проект може повторювати принаймні ту кількість разів, скільки в Україні міст і містечок, адже досвід кожного міста унікальний. Хочеться, щоб після візиту будувалися комунікації та спільні проекти.

Ми пишаємося тим, що ця назва стала впізнаваною для Кропивницького: завдяки Програмі національних обмінів, в рамках якої було підтримано тестову версію «Мости до міста: Кропивницький-Луцьк», успішно реалізувати «Мости до міста: Кропивницький-Чернівці», крім того нам вдалося розробити масштабний проект «Мости до міста» і отримати грант від Британської ради в Україні в рамках програми "Active citizens" («Активні громадяни»), який ми успішно завершили 31 травня, але проект продовжує розвиватися і працювати на користь міста. Один із заходів (Урбаністичний форум "Kropyvnytskyi smart city day") ми включили в програму нашого проекту «Мости до міста: Кропивницький-Івано-Франківськ», аби ці мости реально були прокладеними і отримані знання можна було поширити у громаді.

З Програмою національних обмінів Мережа освітніх кемпів «Чистий простір» вже розпочали співпрацю, зокрема успішно реалізували проект «Мости до міста: Кропивницький-Луцьк»: про якість нашої роботи ви зробите висновки, познайомившись з лонгрідом про проект http://mistdomista.tilda.ws/


Автор: Ірина Ткаченко
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку