Успішне завершення "Школи громадянської просвіти" (м. Запоріжжя)

Успішне завершення "Школи громадянської просвіти" (м. Запоріжжя)

8 Травня 2017, Запоріжжя

Програма Школи була спрямована на формування активної громадянської позиції для самореалізації в умовах змін серед молоді східних та західних областей.

 В рамках проекту ми прагнули перш за все розвити співпрацю з представниками інститутів громадянського суспільства та сприяти культурному порозумінню між представниками з різних регіонів України.

Так, в ході реалізації проекту, учасники мали змогу презентувати свої організації, які вони представляють та поділитися власним досвідом в сфері розвитку громадянського суспільства під час публічного виступу, який відбувся 05 травня в Комунальному закладі «Районний центр культури і дозвілля» Запорізької обласної ради. До участі були запрошені громадські діячі Запорізької області, волонтери, держслужбовці, депутатів рад різних рівнів, представники творчої інтелігенції та журналісти. Зустріч супроводжувалася активною дискусією із присутніми щодо стану та розвитку громадянського суспільства в Україні. Публічна зустріч завершилась урочистим врученням сертифікатів, які підтверджують участь в Школі громадянської просвіти, яке відбулось в приміщенні Запорізької районної державної адміністрації Запорізької області.

Окрім того, в рамках проекту, учасники відвідали Регіональний фонд  підтримки підприємництва в Запорізькій області, під час якої познайомилися з генеральним директором Фонду Степаненко В.В. та директором Запорізького обласного Бізнес Центру Петрашем Ю.В. Під час зустрічі учасники послухали про роботу Фонду та Бізнес Центру, реалізовані проекти та проекти, які плануються на майбутнє.  Результатом зустрічі стало налагодження співпраці із створення спільного каналу з метою обміну інформацією та ін.

Окрім того, для учасників було організовано зустріч із депутатом Запорізької обласної ради Любім Л.С., яка окрім того, є директором  комунальної  установи «Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі».

Під час візиту, учасники дізналися про обласну програму «Сільське подвір'я» («Власний дім»), що дає змогу сотням сімей в селах і районних центрах придбати або збудувати власне житло. Окрім того, програма направлена на розвиток кооперації на селі та підтримку «зеленого» туризму. Робоча зустріч була дуже пізнавальною, успішною і результативною.

Разом з тим, відбулась цікава зустріч із представниками Центру вивчення іноземних мов «ЕВРІКА», які поділилися з учасниками своїм досвідом в сфері просвіти молоді. Зустріч викликала інтерес в учасників та жваве обговорення актуальних питань, які мають місце в освіті, зокрема у вищій.

Також, враховуючи, що учасники Школи відвідали місто Запоріжжя вперше, з метою розвитку культурного порозуміння, було організовано екскурсію до Національного заповідника острів Хортиця, на якому знаходиться прототип Запорізької Січі.

Учасники дізналися про історію виникнення Запорізької Січі, побут та життя козаків, а також помилувалися неймовірними краєвидами острова Хортиця та побачили Дніпровську гідроелектростанцію – найбільшу  гідроелектростанцію на Україні.

Окрім того, учасники завітали до громадської організації «Фаетон» та відвідали унікальний єдиний в Україні музей авто ретро техніки, де голова організації  Позняк Д.Ю. поділився власним досвідом в сфері розвитку громадянського суспільства та соціальної відповідальності.

Насичена програма Школи була доповнена візитом до садиби зеленого туризму «AQUAZOO» (c. Петрополь, Запорізький район Запорізької області) та садиби «Хутор Петерсона» (с. Червоний Яр, Запорізький район Запорізької області). На базі садиби «AQUAZOO» було проведено два тренінги на теми: «Розвиток громадянського суспільства в умовах децентралізації» та «Ефективні комунікації в громаді».

Таким чином, Школа стала платформою для обміну досвідом та розширенням співпраці між регіонами України.

 


Автор: Наталія
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку