Сімейний оздоровчий табір "Гармонія"

Сімейний оздоровчий табір "Гармонія"

25 Липня 2017, Покровск
  З 14 по 18 липня 2017 року на базі санаторію «Словянський» (м.Словянськ Донецької області) реалізовано проект «Сімейний оздоровчий табір «Гармонія», учасниками якого стали люди з інвалідністю із 14 сіл Покровського району, Краматорська, Слов’янська та запрошені гості з Чернігівської, Хмельницької та Кропивницької областей, а також  обслуговуючий персонал санаторію.

       Метою проекту є: розвиток співпраці та сприяння культурному порозумінню між особами з інвалідністю з різних регіонів України та спеціалістами Славкурорту через організацію програми обміну шляхом проведення творчих майстерень і культурно-просвітницьких заходів.

         В рамках проекту була організована  пішохідна екскурсія до місцевого храму та по сосновому лісі Славкурорту  і, звичайно, купання в озері «Рапне». Вдале географічне розміщення, розвинена інфраструктура курорту, відмінні умови для відпочинку, смачна кухня та привітливий персонал  приваблювали до себе відпочиваючих, завдяки тому, що  тут є можливість не тільки гарно відпочити,  накупатися, прийняти сонячні ванни, але і пройти курс лікувальної фізкультури, масажу і аромотерапії та інших фізіопроцедур. Пісні, танці, екскурсії, знайомство з історією Славкурорту і традиціями, звичаями та обрядами українського народу (з усіма учасниками проекту), консультації, етична бесіда  - все це створювало атмосферу дружби та порозуміння.

     Самим цікавим заходом 15 липня була запланована екскурсія до Свято- Успенської Святогірської Лаври, там же  відвідали міні-зоопарк в якому мешкають дивовижні птахи, пообідали в трапезній і у супроводі монаха піднялися на Крейдяну скелю Святих гір з Миколаївським храмом вгорі і довгими печерами в глибинах, які є візитною карткою Лаври.

        Дуже  приємно було нашим гостям з західного регіону України бачити написи на плакатах «СЛАВЯНСЬК-ЦЕ УКРАЇНА»,  всі мости викрашені в жовто-блакитний колір. Гід, супроводжуючи нас розповів: «Два роки тому був конкурс на кращу в Україні вишиванку, пам'ятаєте, хто виграв? Слов'янськ. А чотири роки тому була акція "Схід і захід — разом", стартувала теж в Слов'янську. Вишили великий  рушник,  віднесли  в лавру, там його освятили, потім дошивали рушники в багатьох містах України. В цей же день прослухали  розповідь  Марії Петренко про  культурну спадщину жемчужини Донбасу- «Санаторії Слов’янська —з  XIX віку до наших днів».  

        В рамках проекту  проведено зустріч з місцевими активістами  та владою. Круглий стіл "РівноДоступність: посилання та гарантії прав людини", який організувала і провела Надія Поламарчук, голова Донецької обласнолї організації інвалідів, радник голови Донецької облдержадміністрації. А також презентація-тренінг з профорієнтації та працевлаштування осіб з інвалідністю-передача досвіду Покровського району, психологічний тренінг та етичні бесіди: « Що таке щастя?»  «Бути дружнім» та « Байдужість», які дозволяють членам сім’ї краще пізнати один одного, вчилися  розуміти ближнього, об’єднувались, а також за допомогою спорту та тренування сили духу навчали дітей життя.

        В останній день проекту  ми  прийняли участь  у  святковому  концерті «Щоб

у серці жила Батьківщина», приурочений до 85-річчя Донецької області, за участі учасників з різних областей України і відпочиваючих в санаторії. Кожний день перебування в санаторії супроводжувався вечорами відпочинку та дискотеками під відкритим небом.

        Цей проект унікальний у своєму роді, тому що практики реабілітації та оздоровлення всіх членів родини  одночасно до цього часу на державному рівні не передбачено. Окрім того, спільний відпочинок сім’ї – це дивовижна можливість всієї родини побути разом, пізнати один одного краще і зблизитися.  А коли є взаєморозуміння, то будуть і гарні результати нашої спільної праці. Саме під час спільного відпочинку, зароджуються сімейні традиції, які можуть передаватися з покоління в покоління. Тому в нашому  таборі батькам і дітям було запропоновано безліч занять для спільного дозвілля.  

          Тепла атмосфера на території табору сприяла побудові простору для діалогу і порозуміння між членами сім’ї, створення відчуття довіри, підтримки і відкритої комунікації в поєднанні зі змістовним і цікавим літнім відпочинком, до якого увійшли спортивно - розважальні заходи, навчання виготовлення браслетів,  ляльки-мотанки та багато іншого. Учасники проекту мали змогу організувати свій день в залежності до власних вподобань і все це поєднувалося з роботою психолога у форматі групової терапії та індивідуальних консультацій.

         Результатом проекту є не тільки оздоровлення  та реабілітація осіб з інвалідністю та їх родин, а і розвиток співпраці та сприяння культурному порозумінню між особами з інвалідністю з різних регіонів України та спеціалістами Славкурорту, що на сьогодні є дуже і дуже важливим. Вважаємо, що подібні програми обміну надають їхнім учасникам великі можливості. Але найбільше вони допомагають досягти взаєморозуміння, почути одне одного і будувати світ без війни та  агресії.

              Ми всі разом навчилися приймати продумані рішення в складних життєвих ситуаціях,  працювати в команді і вирішувати складні завдання  в мінімальні терміни, особливо корисним це було для осіб з інвалідністю з числа відпочиваючих в санаторії (Запорізька область, Черкаська область, Тернопільська область), які абсолютно нічого не знають про наявність громадських організацій осіб з інвалідністю, не приймають участь у суспільному житті громади і майже не адаптовані до соціуму. За  короткий термін ми освоїли  принципи безконфліктного спілкування, де-хтось спробував себе в  в якості актора, туриста, а також знайшли необхідні в дорослому житті якості: правильно формулювати і досягати поставлених цілей.  Участь у проекті принесла кожному учаснику нові позитивні враження та корисний досвід, з’явились нові знайомства та  ідеї, які обов’язково будуть втілені в життя через спільні заходи та спільні проекти.  Ця зустріч стала ще одним доказом, що Схід –Центр та Захід – це єдина країна зі спільними традиціями та звичаями.

          Проект реалізований в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США)”. Щиро дякуємо «Програмі національних обмінів» та Центру культурного менеджменту  за надану можливість реалізувати проект та розширити карту співпраці з географічно протилежними областями країни.дно

Автор: ГО "Покровська РООЗІ"
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку