Семінар-тренінг:«Соціально-емоційний розвиток дітей з синдромом Дауна, основні напрямки роботи з дітьми з особливими потребами. Особливості формування мовлення у дітей з синдромом Дауна».

Семінар-тренінг:«Соціально-емоційний розвиток дітей з синдромом Дауна, основні напрямки роботи з дітьми з особливими потребами. Особливості формування мовлення у дітей з синдромом Дауна».

7 Березня 2017, Вінниця
Тема тренінгу: «Особливості роботи  з дітьми з Синдромом Дауна в умовах інклюзивної групи».
 В рамках проекту: Просвітницький лекторій   «КРОК ДО СОНЦЯ»    проведення 2-х денного навчального тренінгу з пед. працівниками ДНЗ м. Вінниця на тему: «Особливості роботи  з дітьми з Синдромом Дауна в умовах інклюзивної групи» 23-24 лютого  2017р.

Станом на 01.10.2016 у Вінницькій області проживає 350 дітей віком від 0 до 20 років, серед них 125 дітей віком до 7 років.

Синдром Дауна – найпоширеніша генетична аномалія. За офіційною статистикою в Україні щороку народжується понад 420 дітей із синдромом Дауна.

 У світі вже давно існує добре відпрацьована методика супроводу таких дітей та їхніх сімей. В Україні поки що немає жодної системної моделі підтримки й професійної допомоги людям із Синдромом Дауна та їхнім родинам. Медики й педагоги найчастіше керуються застарілою і поверховою інформацією. Такий стан речей призводить до того, що батьки відмовляються від дітей ще у пологових будинках.


     Завдяки гранду. нам вдалось провести семінар. Завдяки цьому - фахівці в Вінниці та області (37 чоловік), готових для професійної роботи з  дітьми з Синдромом Дауна (логопеди, психологи, асистенти-вихователів, студенти)

- зріс рівень обізнаності та компетенції спеціалістів (логопеди, психологи, асистенти-вихователів, студенти)  для підготовки та супроводу  дітей  із Синдромом Дауна в ДНЗ та ЗОШ (37 чоловік).

- зросла кількість волонтерів серед студентів пед. Вузів - є домовленості на волонтерську діяльність студентів в дитячих садках  с кафедрою психології пед. Донецького Університета. 

Завдяки обміну досвідом, налагодження міжрегіональних зв'язків, спільна реалізація проектів. що веде до поліпшення якості життя людей з особливими потребами…

 - підвищився рівень професійної компетентності та обізнаності працівників сфери освіти з даної проблематики, поліпшення емоційного стану батьків та сімей дітей з Синдромом Дауна,   

 - підвищився рівень якості надання послуг (освітніх)

 - підвищився рівень професійної компетентності та обізнаності працівників сфери освіти з даної  пробле- матики

        - поліпшився  емоційний  стан батьків  Синдромом Дауна.

    Цей тренінг  є першим етапом у ряді навчально-практичних тренінгах, розроблених нашими организациями, а також ВБО «Даун Синдром», ГО «ДАСИД»  Днепр. Завдяки практичним напрацюванням програми "Навчаючись навчаю", яка була успішно представлена та проведена ГО "Сонячні діти Херсонщини" для підготовки фахівців в инклюзивных групах та класах в м.Херсоні і області, фахівці зможуть перейняти їх досвід та успішно застосовувати в учбових закладах м.Вінниці та області на практиці. Подальші етапи, так само мають дуже важливі аспекти та теми для реалізації  инклюзивної програми.

        

 


Автор: Natalya Kosnitskaya
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку