SCRUM & МОЛОДІ Й НАТХНЕННІ — ЯК ЦЕ БУЛО?

SCRUM & МОЛОДІ Й НАТХНЕННІ — ЯК ЦЕ БУЛО?

14 Березня 2017, Львів/Краматорськ

Що таке Scrum і з чим його їсти або не їсти

SCRUM — це універсальна система управління проектами, яка дозволяє при мінімальних затратах ресурсів отримувати необхідний ефект. Ця методологія також навчає керівників вдало поєднувати ресурси часу і працівників. SCRUM за досить короткий час вніс великі зміни в сучасну неформальну освіту, позаяк дозволяє ефективно управляти проектами та цілими компаніями.

Product Owner, Scrum Master, Scrum Team — звучить страшно?

Не закривай вкладку, все просто — згідно з методологією SCRUM у будь-якій команді важливо правильно розподілити обов’язки, щоб кожен виконував те, що до душі. Методологія передбачає, що хтось є вмілою серединкою між замовником та виробником, хтось класно пише, а комусь вдало вдається регулювати роботу всієї команди та слідкувати за ефективністю. Відтак  crum Team — команда, яка реалізовує проект чи певну задачу, Product Owner — представник команди, який забезпечує комунікацію між замовником та виконавцями, а ось Scrum Master — людина, яка слідкує за роботою всієї команди, ефективністю та цілісністю.Поміж важливих моментів цієї методології тренер відзначив не менш потрібний — коефіцієнт щастя. Тобто згідно з SCRUM важливо не лише те, що ви робите, а й те як ви це робите. Методологія передбачає щасливих від своєї роботи  людей у команді.Ще одними важливими моментами в управлінні проектами є умови «Петлі Бойда»:

  • спостерігай;
  • орієнтуйся;
  • вирішуй;
  • ДІЙ

Як працювати у великих командах згідно Scrum?

Модель великою команди виглядає так:

МИ багатофункціональні — виконувати свою роботу, підключатись до спільних завдань і пити подвійне лате — так, це про одного з учасників великої ефективної команди.
МИ самостійні. Кожен отримує ряд задач, які мають свій квадратик на календарі, де згодом буде стояти «+» або ж «-». Орієнтир —  якість, а не кількість.
МИ вільні в прийнятті своїх рішень. Ні, це не вседозволеність, це розумна свобода.
МИ постійно шукаємо ідеальності, якій немає меж. МИ кожного дня думаємо як зробити краще та удосконалюємось.
МИ чітко розуміємо спільну ціль.
МИ відмовляємось бути однобічними, цікавимось всім.
МИ озвучуємо наші «це не так» і спільно думаємо над вирішенням проблеми.“Мені було неймовірно цікаво вчитися Scrum, бо це гарний інструмент, яким я почну користуватися у реальному житті. Дуже важливо для мене було навчитися формулювати історію, основну мету проекту. Мені було цікаво грати в бізнес- симулюції, і на конкретних прикладах розбирати принципи Scrum”.
Катерина Шкарупило, учасниця проекту  “7 вершин”  ДОДМЦ, м. Краматорськ.

«Секретність та закритість — яд, відкритість — синергія» — розповідає Сергій Гарелік. Успішні команди завжди вирізняються відкритістю.

Методологію Scrum ефективно засвоїти можна лише через практику. Відтак учасники виконували цікаві вправи та симуляцію великої команди, що працює на одну мету. До прикладу,  молодь відчула себе виробниками літаків, які оцінювалась по чітких вимогах або ж кухарями, які реалізовували великі замовлення піци. Головна суть цієї симуляції полягала у тому, щоб у командній праці застосувати на практиці методологію SCRUM. Адже тренер допоміг учасникам розподілити ролі у команді, а згодом  і опрацював з ними від А до Я і від Я до А всю структуру SCRUM.Насправді велика успішна команда складається з щасливих нас, які ефективно та злагоджено працюють. Відтак кожен є мегаважливою краплею, що творить цілий океан!
Дякуємо всім учасникам SCRUM Project Management за активність та зацікавленість, а також окрема подяка тренеру заходу — Сергію Гареліку, що приїхав до української молоді з Білорусі, а також окреме спасибі організаторам. Саме Ви є великою частиною змін у країні, адже надихаєте молодь творити, хоч інколи вона й витворяє, проте саме їхня відсутність страху помилки творить великі ідеї!

“Як успішно керувати проектами, щоб результат був максимально високим? Як зробити так, що б команда відчувала задоволення від роботи?  Про все це та багато іншого ми дізналися від Сергія Гареліка, пізнавши ази гнучкої методології управління проектами SCRUM. Щиро дякуємо нашому тренеру і «Молодим лідерам України»  за теплий прийом і організацію заходу. Наше спільне навчання ще раз довело, що тільки об’єднавшись, ми можемо подолати ті труднощі і виклики, які виникли в нашій країні, а отримані знання допоможуть досягти поставлених цілей”.
Наталія Запішна, керівник проекту “7 вершин” ДОДМЦ, м. Краматорськ.

МОЛОДІ ЛІДЕРИ РЕКОМЕНДУЮТЬ. Якщо ви хочете чітко працювати, послідовно та логічно розподілити ролі в команді або ж точніше побачити історію вашого проекту чи мети, то відвідайте ці сайти:

Це «дошки», що допомагають злагоджено працювати в команді та систематизувати завдання згідно з SCRUM.

“За допомогою SCRUM-дошки, про яку я дізнався на тренінгу, я тепер організовую роботу в команді проекту, над яким працюю. Все дуже просто, потрібно лише виставити пріоритетність завдань, розподілити обов’язки, а саме головне — розуміти те, заради чого все це робиться! Адже кожен проект має мати свою місію”.
Юрій Комар, учасник ГО «Молоді лідери України», м. Львів.   
Автор: Natalka Panchishin
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку