Розвиток громадського здоров'я - ключовий напрямок реформи сфери охорони здоров'я в Україні

Розвиток громадського здоров'я - ключовий напрямок реформи сфери охорони здоров'я в Україні

27 Червня 2017, Київ-Одеса

21-23 червня 2017 року відбулась робоча поїздка ініціативної групи з розвитку громадського здоров'я до міста Одеса.

Мета візиту - налагодження зв’язків з фахівцями новоствореної в Україні галузі громадського здоров'я в регіонах. Першочергове завдання - обмін досвідом щодо розвитку системи громадського здоров'я та напрямів міжсекторальної співпраці між Києвом та організаціями Одеси та області.

Група зустрілась з директором Лабораторного центру, де було з’ясовано поточний стан діяльності організації в умовах реформування санітарно-епідеміологічної служби та визначення її ролі у розвитку сфери громадського здоров’я, обговорювалися питання забезпечення служби та бачення її розвитку зсередини.

Відбулася зустріч з представниками Одеського національного медичного університету, обговорені аспекти взаємодії між кафедрами до та післядипломної підготовки фахівців сфери громадського здоров’я, висловлювалася зацікавленість у більш тісної наукової взаємодії, обміном педагогічним досвідом, активного використання сучасних освітніх та комунікативних технологій (майстер-класи, телемости, можливості соціальних мереж тощо), створення профільної асоціації та започаткування рецензованого фахового журналу.

Робоча зустріч та спілкування з представниками ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», в результаті якого обговорювалися питання співпраці щодо підготовки лікарів сімейної медицини в посиленні знань та комунікативних навичок стосовно допомоги пацієнтам з позитивним ВІЛ статусом. Було обговорено можливість включення окремих тем та блоків до циклів ТУ та ПАЦ для сімейних лікарів, що проводяться на базі НМАПО імені П.Л. Шупика у м.Києві.

Результати проведеної роботи дозволяють розвивати напрямок громадського здоров'я в закладах та організаціях Одеси та області.


Автор: Соломія Туряниця
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку