Результати міжнародного пленеру «По місцях Зінаїди Серебрякової. Зміїв»

Результати міжнародного пленеру «По місцях Зінаїди Серебрякової. Зміїв»

14 Вересня 2017, Зміївський район Харківської області

20 серпня 2017 року завершився міжнародний пленер «По місцях Зінаїди Серебрякової. Зміїв», що проводило Неформальне товариство друзів Зінаїди Серебрякової у співпраці зі Зміївським краєзнавчим музеєм, Харківським гідрометеорологічним технікумом Одеського державного екологічного університету, Етнографічним музеєм «Слобожанські скарби» ім. Г. Хоткевича НТУ «ХПІ», Харківською обласною бібліотекою для дітей, за підтримки Програми національних обмінів, що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії (США), у Змієві.

У пленері узяли участь 30 художників із Львова, Одеси, Іллічівська, Києва, Запоріжжя, Харкова, Москви, Сум, Зміївщини. Метою заходу було зафіксувати куточки старого міста, які могла бачити 100 років тому художниця світової слави, уродженка села Нескучного на Харківщині, коли доля закинула її до Змієва внаслідок революційних подій.

За результатами пленеру 20.08.17 у Зміївському краєзнавчому музеї відкрилася виставка, з якою можна буде ознайомитися протягом місяця. Потім пленерні роботи будуть представлені на виставках у Музеї славетних харків’ян ім. К. Шульженко, Харківській художній галереї ім. Г. Семирадського, Харківському художньому музеї, Пархомівському художньому музеї ім. О.Ф. Луньова, ЦНБ ХНУ ім. В.Н. Каразіна та інших закладах освіти та культури.

Пленер проходив під девізом «Уся влада – уяві!», і багатьом майстрам пензля (зокрема Ніні Кібрік, Андрію Бабаєву, Вадиму Колтуну, Леоніду Золотарьову, Володимиру Шандибі, Святославу Вовчуку, Людмилі Швидко, Ірині Єрмаковій та ін.) вдалося ніби здійснити мандрівку у минуле на «машині Часу» і створити образ Змієва 1917–1918 рр., коли його вуличками ходила славетна художниця.


Автор: Михайло Красіков
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку