Про голодомор, гібридну війну Росії говорили у Луцьку

Про голодомор, гібридну війну Росії говорили у Луцьку

4 Липня 2017, Миргород - Луцьк

Про голодомор, гібридну війну Росії говорили у Луцьку

В рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США), у Луцьку із 19 по 23 червня було проведено передпрезентаційну фотовиставку і презентацію фільму "Миргородський притулок-табір смерті", а також презентацію книги "Історія у документах».

На презентації прибули гості із Миргорода Полтавської області, зокрема герої фільму.

У ході підготовки до презентацій миргородці спілкувалися із містянами Луцька, роздавали буклети-запрошення на презентації з інформацією про заходи.

Презентація-в.jpg

Основні презентації організовано у Волинській державній обласній Науковій бібліотеці імені Олени Пчілки. На презентаціях фільму та книги були присутні працівники бібліотечних установ, студенти, краєзнавці і просто небайдужі до історії містяни.

Фотовиставка залишилася у фойє бібліотеки. Фотографії, фільм «Миргородський притулок-табір смерті» пізніше стануть основою тематичних заходів ДОНБ імені Олени Пчілки.

Також для бібліотечних установ було подаровано 25 екземплярів книг «Історія у документах» із додатками.

Крім того невеликі презентації було проведено для адміністрації у Волинському краєзнавчому музеї та Державному історико-культурному заповіднику.

За словами директора краєзнавчого музею Анатолія Силюка цінними є як сама книга, так і додатки копій газет за 1941-1942-1943 роки. Так як дають більш повну картину розуміння подій , які відбувалися в Україні.

Також Анатолій Михайлович подарував брошури про історію Волині та передав для Гадяцького краєзнавчого музею книги «Слово, моя ти єдиная зброє…».

А ще відбулися презентації фільму та книги у Волинській обласній телерадіокомпанії. Також із гостями з Полтавщини було записано радіо та телепередачі у формі інтерв’ю. А ще підготовлено як радіо так і телематеріали для Миргородського радіо та для місцевого телебачення

Радіо Луцьк

Телеагентство "Репортер"

Вся ця робота дає можливість більш повного розуміння трагізму голодомору в Україні. А у світлі гібридної війни Росії проти України важливою є тема інформаційної кампанії як відносно історичного минулого України , так і сьогодення. І перш за все розуміння того, що фейкову інформацію поширювати почали ще в далеких 20-30 роках минулого століття, а на початок другої світової війни фейкова інформація стала для кремлівських керманичів звичним явищем.

Зараз все це з боку Росії набрало форми гібридної війни. Скажімо, ідеологи Кремля стверджують, що масового голодомору не було. Були лише поодинокі випадки по селах. Але архівні дані свідчать, що лише у Полтаві наприкінці березні 1933 року і лише за 1 добу , коли відтав сніг,   на вулицях було підібрано 1043 трупи.

Дослідники неодноразово здійснювали спроби установити кількість загиблих у цій безкровній війні полтавців. Одні називали цифру 1,5 млн., тоді як інші 985 тис. Загалом же поточна статистика 1936 року зафіксувала скорочення народонаселення Полтавщини на 818,7 тис. осіб у порівнянні з переписом 1926 р.

До речі, кілька тисяч селян із Росії протягом 1933–1934 років було переселено у вимерлі чи напіввимерлі села Полтавщини. Чи стали ці люди та їхні нащадки вважати себе українцями, тобто громадянами держави Україна? У сьогоднішніх реаліях російської агресії питання більш ніж риторичне.

Реалізація даного проекту сприяє розумінню історичних процесів, що відбувалися на території України в недалекому минулому. Передані у бібліотеки, музеї книги «Історія у документах» ( із додатками ) стануть основою для напрацювання документальної бази науковцями, вчителями, студентами, краєзнавцями з метою розуміння історичних процесів, що відбувалися як напередодні війни 1939–1945 рр., так і під час німецької окупації та більш повного розуміння тих процесів, що відбуваються у наш час, зокрема, в плані гібридної війни Росії проти України. До того ж презентація фільму «Миргородський притулок-табір смерті» не лише додатково допомогла зрозуміти основи голодомору 1933–1934 років, а й дала можливість усвідомити наскільки анти людською була суть комуністичної ідеології. Також фільм «Миргородський притулок-табір смерті» поповнив кінотеки Волинської ДОНБ імені Олени Пчілки та телеканалу «Нова Волинь» і може бути використаний під час відзначення роковин голодомору .

Все це є основою для більш повного розуміння історичного минулого і розвитку самосвідомості людей через призму сприйняття історичних процесів, що відбувалися на Волині та в інших регіонах України, зокрема, і на Полтавщині.

Презентація-бб.jpg

А ще реалізація даного проекту допомогла творчій групі із Полтавщини познайомитися із історичним та культурним надбанням Волині і більш глибоко усвідомити, що не дивлячись на певні регіональні відмінності ми є єдиний, самобутній народ, котрий прагне миру та прагне жити і сповідувати європейські цінності.

Відносно власного погляду на реалізацію даного проекту, то можу сказати:

а) проект дійсно цікавий і пізнавальний;

б) спілкуючись із лучанами, більш глибоко починаєш розуміти, що ми справді часто не знаємо власної історії;
в) зрозумів, що фото іноді більше говорять за слова. Бо якщо студенти фотографують на мобільні фотографії із організованої фотовиставки, то значить, що ці фотографії несуть дійсно інформацію, якої нам часто не вистачає;

г) зрозумів, що мало ми привезли книг та додатків до неї.

Микола Марченко


Автор: Микола Марченко
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку