«Особлива дитина в звичайній школі. Інклюзивна Освіта»  Харків - Рівне

«Особлива дитина в звичайній школі. Інклюзивна Освіта» Харків - Рівне

5 Грудня 2017, Рівно

В межах Програми національних обмінів у період з 30.11 по 02.12 в м. Рівне пройшла низка заходів на тему «Особлива дитина в звичайній школі. Інклюзивна Освіта» із залученням представників ГО «Аутизм.Альтернатива» м. Харків та представниками ВНЗ, ГО, батьками та фахівцями. 

30.11 відбулись зустрічі в Рівненських ВНЗах зі студентами та викладачами кафедр. А саме в рамках візиту фахівців із Харкова ми відвідали Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука (МЕГУ) та Рівненський державний гуманітарний університет (РДГУ). Провели лекцію для студентів інституту педагогічної освіти МЕГУ імені Степана Дем'янчука. Говорили про поняття Інвалідність, про те, як правильно спілкуватися з людьми з інвалідністю, розповіли про нову професію - асистент дитини (тьютор).

Дуже порадував Рівненський гуманітарний університет. Багато студентів-психологів вже мають досвід волонтерської роботи в ГО "Погляд" та прийшли на зустріч усвідомлено, з бажанням отримати якомога більше інформації про інклюзії та про роботу з дітьми з особливостями розвитку. Поговорили про роль психолога в супроводі дитини, про інклюзивні процеси в школі, про Тьюторство. Круглий стіл в РДГУ вийшов живий, динамічний, приємно було ділитися досвідом і знаннями - дуже зацікавлена, вдячна аудиторія. Шкода, що не було можливості поспілкуватися довше, йти не хотілося.

1 грудня в рамках програми відбувся інформаційний семінар "Особлива дитина в звичайній школі".

На семінар  прийшли найактивніші і зацікавлені рівняни. Серед учасників було багато психологів, готових працювати з дітьми з особливими освітніми потребами, були педагоги. Кілька шкіл, які ввели інклюзивне навчання вже багато років тому. Були представники ПМПК - чуйні, грамотні спеціалістки, які переймаються за долі дітей. Прийшли і активні, зацікавлені батьки.

З батьками ми продовжили спілкування і після семінару, і на наступний день - проводили консультації з питань, пов'язаних з інклюзії. Знайомили з нормативно-правовою базою, говорили про відстоювання прав і самоадвокаціі.

Ще раз спасибі проекту "Містки Громадської активності" за можливість поділитися своїми знаннями і досвідом з тими, кому це необхідно!

Останній день ми проводили зустрічі та консультації з громадськими організаціями. Проводили консультації для батьків та фахівців. Відбувся обмін досвідом з організацією взаємодопомоги та захисту дітей з аутизмом «Погляд» ми відвідали центр ранньої педагогічної реабілітації та соціальної адаптації дітей з особливими потребами «Пагінець». Спілкувалися з фахівцями, обговорювали перешкоди, які є в місті для дітей, батьки яких хочуть віддати їх на інклюзивне навчання.

 


Автор: Громадська організація Аутизм. Альтернатива
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку