Обмін досвідом заради співпраці

Обмін досвідом заради співпраці

30 Січня 2018, місто Бахмут, Донецької області
Закінчилася подорож  до Івано – Франківська за проектом    "Обмін досвідом заради співпраці".

Приймаючою  стороною   була ГО «Всеукраїнське об’єднання «Українці Донбасу та Криму».  

 У подорожі взяли участь за рахунок гранту  3 особи - Безмен Микита ( ГО "Наша гідність"

Абрамов Олег ( КЗК "Бахмутський краєзнавчий музей") та Тимчак Юлія ( ГО

"Чарівні Руни". Від приймаючої сторони  -  Лариса Пантелюк, Ніна Волкова, Ольга Грушко, Володимир Шиян .

Наші представники намагалися як найцікавіше донести до свідомості франківців, що ж саме ми тут робимо у Донбасі для миру, порозуміння та покращення життя у громаді.

Член ГО «Наша гідність» Микита Безмен  презентував розроблену за проектом «Громада обирає розвиток» GOOGLE – карту закладів культури у Бахмуті  та Бахмутському районі.  Цей проект виконується ГО «Розвиток демократії та жіночих ініціатив «ДІЯ» разом  Коаліцією громадських організацій ,  закладів культури та представників місцевої  влади.  Реалізується в рамках проекту “Містки громадської активності” за фінансування Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (США)» та Польсько-Американського Фонду Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».

Робота зацікавила, бо франківці тільки починають працювати над цією темою.

Керівник та ГО "Чарівні Руни" Юлія Тимчак зробила доповідь   «Шляхи  розвитку етно – національної культури у місті та районі» . На зустрічі була присутня лемківська громада, культура якої висвітлювалась у доповіді. Вийшла цікава  дискусія.

Старший науковий співробітник КЗК «Бахмутський краєзнавчий музей» Олег Абрамов плідно поспілкувався з працівниками  місцевого музею .  Вони дійшли висновку, що організують обмін роботами школярів та картинами місцевих художників обох громад.

Юлія Тимчак та Лариса Пантелюк  побачили свою співпрацю у  суміснім проекті за програмою  "Гранти національної співраці"  -   "Відкритий культурний простір".

Разом з переселенцями та  членами громади Івано – Франківська відсвяткували   «Різдво в Просвіті!» - це унікальне явище,  коли місцеві активісти, ГО, влада, учасники художньої самодіяльності  збираються разом за святковим столом, по черзі  виступають на сцені та ще й співають хором відомі українські колядки. Різдвяний настрій допоміг  назбирати купу

контактів – і з художниками-переселенцями, і з українським козацтвом, і лемківським товариством.  Зацікавлено з обох сторін обсудили перспективи подальшої співпраці між двома громадами.


Автор: ГО "РОЗВИТОК ДЕМОКРАТІЇ ТА ЖІНОЧИХ ІНІЦІАТИВ "ДІЯ"
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку