Обмін досвідом щодо розвитку місцевої демократії та місцевих ініціатив

Обмін досвідом щодо розвитку місцевої демократії та місцевих ініціатив

27 Квітня 2017, Київщина

У квітні 2017 р. Асоціація за демократичне майбутнє (Закарпатська обл.) реалізовувала проект «Обмін досвідом щодо збільшення демократичного впливу на молодіжну та соціальну політику між представниками Західної та Центральної України та розробка проектної заявки на Посольство США в Україні». Однією з короткострокових цілей проекту було обмінятися досвідом щодо форм міс

цевої демократії (наприклад, місцеві ініціативи, петиції, громадські слухання тощо) та заповнення (підготовка) проектної заявки у рамках конкурсу Програми «Малі гранти на підтримку культурних та освітніх проектів» на 2016-2017 роки, ініційований Посольством США в Києві. Власне, підтримка посольством цієї заявки і буде реальною та довгостроковою перспективою нашого проекту, адже вона стосуватиметься розвитку демократії та прав людини на загальноукраїнському рівні та проведення (у Західному регіоні) загальноукраїнської конференції. Питання прав уразливих груп людей розглядатимуться окремим блоком.

Але під час зустрічі 21 квітня, яка відбулася в рамках нашого проекту, було досягнуто і інших результатів. Зокрема, прийнято рішення про проведення місцевої ініціативи, присвяченої удосконаленню медичної і соціальної допомоги в Приірпіні та Ірпені. У зустрічі взяли участь, зокрема, представники місцевих ГО, наприклад, «Життя спочатку» та ін. Щоправда, строком збору пропозицій до місцевої  ініціативи ми визначили 28 квітня (тобто даний звіт передує фінальному збору інформації), але вже зрозуміло, що місцева ініціатива стосуватиметься більш адекватного врахування потреби місцевої громади в послугах (напр., створення служби допомоги на дому).

Місто Ірпінь є дуже сприятливим для проведення місцевої ініціативи тому, що для її ініціювання достатньо зібрати всього лише 25 підписів від громадян або заяви від 3-х неурядових організацій. Подібні міста є і на Закарпатті (для їх визначення необхідно здійснити моніторинг статутів громад, де і будуть проведені подібні заходи, як і Ірпіні і де аналогічні потреби в громаді).

Таким чином, громадськість демонструє, що вона може і має впливати на місцеву політику та розвиток і має для цього інструменти.


Автор: Сергій Хмиров
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку