Налагоджуючи співпрацю між Дніпром та Житомиром

Налагоджуючи співпрацю між Дніпром та Житомиром

25 Березня 2017, Дніпро

Важливе та змістовне спілкування, обмін досвідом та практиками проведення журналістських розслідувань, пошук інформації про публічні фінанси - це далеко не повний перелік тем для співпраці під час перебування журналіста газети «20 хвилин Житомир» Боросовського Тараса в редакції «49000.com.ua»

Завдяки проекту «Містки громадської активності» налагоджені тісні зв’язки між колегами двох регіонів. Місцем призначення житомирського журналіста було обрано Дніпро. Сам візит зі знайомством з роботою локальної редакції "49000.com.ua" відбувся з 4 по 8 березня 2017 року.
Очолює інформаційний портал талановита та відома далеко за межами Дніпра журналіст Альона Дрига. Саме вона надихає молодий колектив редакції, завдяки чому за короткий час вдалося віднайти власну нішу в насиченому медійному просторі міста.
Одним із найважливіших навиків сучасного журналіста стає вміння працювати з великим обсягом даних, аналізувати документи та докопуватися до прихованої інформації, доносячи до читача лише беззаперечні факти, залишаючи за ним право зробити власні висновки.
В цьому твердженні обидві редакції єдині. Це єдиний шлях до довіри та долучення широкої аудиторії до діалогу з медіа, збільшенням її авторитету та впливовості.
Не зважаючи на величну різницю в розмірі міст основні проблеми, що турбують мешканців Дніпра та Житомира, залишаються тотожними. Головним чином всі вони торкаються комунальної сфери та є наслідком неефективного управління на місцевому рівні.
Працювати над редакційним завданням розпочали із вступного екскурсу в міський політикум Дніпра, механізми прийняття владних рішень та розподіл сфер впливу, економічні та партійні інтереси окремих груп та персоналій.

 Зі свого боку журналіст «20 хвилин» Тарас Боросовський познайомив колег з аналітичною системою «bi.prozzoro» та поділився з методикою швидкого знаходження та аналізу інформації про витрачання бюджетних коштів. 


Спостереження та враження житомирського журналіста від перебування в Дніпрі знайшла своє відображення в опублікованому матеріалі «Дніпро та Житомир: порівнюємо тарифи, чистоту та рівень життя»
В подальшому редакції намітили спільний план дослідження кадрових призначень на Житомирщині, вихідцями з Дніпропетровщини, запровадження спеціальних рубрик з реформи охорони здоров’я та діяльності місцевих депутатів.
Найгарячіші теми знайдуть своє відображення в майбутніх журналістських розслідуваннях, які незабаром мають з’явитися на сторінках газети «20 хвилин Житомир» та інформаційного порталу "49000.com.ua".

Проект реалізується в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).


Автор: Borosovskyi
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку