Мистецтво на варті життя: від Житомирщини до Дніпропетровщини.Звіт.

Мистецтво на варті життя: від Житомирщини до Дніпропетровщини.Звіт.

1 Грудня 2017, c.Петриківка, м.Дніпро

Міжрегіональний обмін досвідом та налагодження партнерства між активістами Житомирщини та Дніпропетровщини щодо реалізації мистецьких проектів, які вирішують соціально значущі проблеми здійснились завдяки проекту «Мистецтво на варті життя: від Житомирщини до Дніпропетровщини», реалізованому в рамках Програми національних обмінів 16 – 19 листопада 2017 р. МГО «АРТ-Село» (м.Житомир)  та  ГО «Шульгівська громада».

     Представники організацій-учасниць проекту мали можливість познайомитись та обмінятись досвідом щодо впровадження суспільно значимих проектів, зокрема у сфері мистецтва. Знайомство з особливостями та різноманіттям Петриківського розпису, внесеного до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО, на базі Центру народного мистецтва «Петриківка», «Петриківського музею етнографії, побуту та мистецтва», Петриківського ПТУ № 79 дозволило дослідити учасникам видатну спадщину народного мистецтва, зокрема відображеного в унікальних творах та авторських серіях робіт у різноманітних техніках та матеріалах. 

Проведені 17 листопада 2017 р. майстер-клас з петриківського розпису та авторських технік як складових арт-терапії від викладачів ПТУ № 79 та керівника МГО «АРТ-Село» Олени Славової та  круглий стіл «Організація арт-терапії для соціально-вразливих верств населення: виклики та перспективи» дозволили опанувати студентам ПТУ № 79 та представникам громади Петриківського району (20 учасників) авторські техніки та методи організації мистецьких заходів для вирішення суспільних проблем. 

      18 листопада 2017 р. представники громади м.Дніпро (20 учасників, серед яких ВПО, представники ОГС, студенти і викладачі ВНЗ тощо) мали нагоду  набути нових навичок на майстер-класі з петриківського розпису та авторських технік  (ведуча Олена Славова), а також обмінятись досвідом щодо проектої діяльності в сфері арт-терапії під час круглого столу «Проекти арт-терапії для соціально-вразливих верств населення: особливості реалізації та залучення фінансування. Досвід Житомира». МГО «АРТ-Село» є однією з перших організацій в Україні, яка запровадила арт-терапію для онкохворих дітей та молоді в стаціонарних умовах лікування, ветеранів АТО, ВПО, дітей та молоді з особливими потребами. Представники організації поділились досвідом проведення благодійних акцій, фестивалів, мистецьких аукціонів тощо.

      Консультації з проектного менеджменту, фандрайзингу та започаткування підприємництва у сфері декоративно-ужиткового мистецтва від експертів МГО «АРТ-Село», проведені 19 листопада 2017 р. у м.Дніпро допомогли 6 представникам ОГС та майстрам народної творчості розробити мистецькі проекти та почати опрацьовувати бізнес-плани майбутньої підприємницької діяльності. Завершився проект заключним круглим столом з обговоренням майбутніх напрямків співпраці між організаціями-партнерами проекту.

 

  Фотозвіт проекту:  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.827457637435832.1073741861.147725002075769&type=1&l=44525ace2d


Проект реалізований в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).


Автор: Олена Славова
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку