Мелітополь - місто, що навчається

Мелітополь - місто, що навчається

16 Січня 2018, Мелітополь (Запорізька область)

У Мелітополі триває реалізація нового соціального проекту «Картування громад як інструмент для впровадження політики «Місто, що навчається».

Участь мелітопольців у цьому проекті ініціювали ГО «Мелітопольська волонтерська група «Патріот», БО «Благодійний фонд «Шкільне джерело життя», Центральна міська бібліотека ім. М. Лермонтова.

Метою проекту є визначення цінних якостей вже наявних освітніх послуг впродовж життя та вивчення потреб в таких послугах із залученням широкого кола активних мешканців, громадських, освітніх, культурних організацій. Громадське дослідження відбуватиметься за допомогою методики картування громади. Вона дозволить мапувати ресурси «освітніх послуг впродовж життя» та побудувати майбутній образ «Міста, що навчається» відповідно до потреб членів громади.

Після офіційної презентації проекту та підписання Меморандуму про співпрацю між міською владою, Мелітопольським державним педагогічним університетом ім. Б. Хмельницького та ГО «Мелітопольська волонтерська група «Патріот» і БО "Благодійний фонд "Шкільне джерело життя" розпочалася практична його реалізація:

- У Facebook створена сторінка MelitopolKartirovanie.

- Впродовж серпня та вересня 2017 року студенти-соціологи під керівництвом Центру соціологічних досліджень МДПУ, бібліотекарі та активісти провели анкетування мешканців міста у чотирьох мікрорайонах міста та у бібліотеках. Збір даних здійснювався також шляхом онлайн-анкетування через ФБ та ЗМІ.

- У жовтні та листопаді 2017 року на базі чотирьох міських бібліотек відбулися по 3 фокус-групи із залученням трьох різних вікових категорій окремо (молодь від 25 до 35 років, люди працездатного віку від 35 до 55 років, люди похилого віку від 55 років). Модераторами обговорень виступили студенти-соціологи магістратури МДПУ ім. Б. Хмельницького.

У дискусії взяли участь, як структури, активно задіяні в освітніх процесах дорослого населення - це представники міського центру зайнятості, громадських та волонтерських організацій, навчальних закладів міста, так і громадяни, які мають особисту зацікавленість.

Всі учасники погодилися з думкою, що в Мелітополі недостатньо організацій, які надають додаткову неформальну освіту, необхідно збільшити їх кількість та урізноманітнити програми та курси.

- 11 грудня минулого року відбулися обговорювання напрямків розвитку освіти для дорослих у форматі «Світового кафе», яке провів Центр соціологічних досліджень МДПУ ім. Б. Хмельницького.

У заході взяли участь представники міської влади, міського центру зайнятості, територіального центру соціального обслуговування, релігійних конфесій, громадських та волонтерських організацій, навчальних закладів, бібліотек, ЗМІ і активні громадяни.

Учасники WorldCafе мали можливість у форматі обговорення: 

- визначити освітні потреби громадян міста, 

- з’ясувати ціннісні якості вже наявних освітніх послуг, 

- запропонувати нові форми проведення навчання, 

- окреслити підводні камені в цьому процесі та механізми їх подолання. 

В невимушеній атмосфері формату «Світового кафе» були вироблені рекомендації щодо запровадження політики «місто, що навчається» відповідно до потреб членів громади.

На мапі міста учасники відзначили потужні місця проведення освітніх заходів та ті, де мешканці відчувають потребу в організації навчання.

З січня 2018 року триває збір даних для видання «Освітні послуги впродовж життя. Довідник мелітопольця».
Використовуються методи інтернет-опитування та паперового анкетування щодо виявлення організацій, які надають додаткову неформальну освіту для дорослих і дітей. 

Проект супроводжує потужна інформаційна кампанія (прес-анонси, новини у ЗМІ та соцмережах, відеоролик, афіши, флаєри).

На завершальному етапі реалізації проекту «Картування громад» планується:

- Презентувати органам міської влади та громадськості результати анкетування, пропозиції учасників фокус-груп та «Світового кафе» для розроблення Плану дій впровадження освіти впродовж життя

- Розробити та надрукувати довідник «Освітні послуги впродовж життя. Довідник мелітопольця»

- Створити електронну мапу освітніх ресурсів Мелітополя із використанням технології map.google.com.ua.Автор: Юлія Долинська
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку