Мелітополь картує Новояворівськ

Мелітополь картує Новояворівськ

24 Травня 2018, Мелітополь-Новояворівськ

17 -20 травня 2018 року ініціативна група м. Мелітополя Запорізької області, яка займається картуванням громади в рамках проекту «Містки громадської активності» за фінансування Європейського Союзу, завітала на Львівщину по Програмі національних обмінів.

Метою поїздки була популяризація інструменту картування та партисипації, шляхом обговорення спільного бачення розвитку громад малих міст та обміну досвідом ініціативних груп з різних регіонів України.

Впродовж перебування на Львівщині мелітопольські картувальники мали змогу ознайомитись з історичними та пам’ятними місцями славетного міста Лева та познайомитись з традиціями міста Новояворівськ. Крім того ініціативна група м. Мелітополя дізналась про сучасність, міські ініціативи та ідеї, які сприяють розвитку малих міст.

 Перший день перебування, в рамках Програми національних обмінів, мелітопольська команда присвятила знайомству з культурною столицею України. Дуже цікаво було дізнатися про історичну та архітектурну спадщину, познайомитися з легендами міста Лева та відвідати знаменні місця.

Другий день мелітопольських картувальників почався з дружнього візиту у Центр культурного менеджменту. Під час зустрічі мелітопольці подарували співробітникам Центру брендовану продукцію міста Мелітополя та подякували за підтримку і методичну допомогу протягом реалізації проекту «Картування громад».

 Цікава та насичена програма для команди картувальників м. Мелітополя була під час візиту у м. Новояворівськ. Це місто ще молоде, але має свої традиції та історію. Іван та Леся Більські, представники ГО «Гостинець», охоче ділилися своїм досвідом та ініціативами, які впроваджують задля розвитку свого міста та Яворівського краю. Два міста з різних регіонів України об’єднує дуже багато спільного і тому зустріч була дуже цікава, пізнавальна та насичена. Протягом дня мелітопольська команда познайомилась з цікавими людьми, відвідала навчальний центр «Мостак» (с. Старичі) при якому працює Центр нетрадиційних промислів, Майстерня рогозоплетіння та ткацтва, Музей художньої обробки дерева та Майстерня традиційних промислів. Мелітопольські картувальники дуже вдячні Наталії Косик за можливість познайомитися з цікавими виставками, які поєднують історію та сучасність, з «Рушниковою хатою», де зібрана колекція рушників місцевих майстринь за 100 років та за майстер-класи з ткацтва та виготовлення яворівської забавки.

Цікавий досвід сучасних ініціатив команда мелітопольських картувальників отримала під час знайомства з Палацом культури «Кристал» (окрема вдячність директору міжнародного пісенного фестивалю «Молода Галичина», заслуженому діячу естрадного мистецтва України Наталії Коваль), публічними бібліотеками міста та Новояворівським міським краєзнавчим музеєм на базі якого відбувся Круглий стіл з представниками громадських організацій та культурних діячів міста. Протягом зустрічі були обговорені перспективи розвитку малих міст, виклики та проблеми, питання пошук діалогу між представниками різних секторів та активізації мешканців. Крім того ініціативні групи з різних регіонів України обговорювали можливості подальшої співпраці та впровадження нових спільних ініціатив.

Окрема вдячність новояворівській команді за культурну програму та можливість відвідати святе місто Української Греко-Католицької церкви Львівської Архиепархії, а саме Печерний храм Матері Божої нерушимої стіни.

Не менш захоплюючим був третій день подорожі. Команда м. Мелітополя відвідала Центр Митрополита Андрея Шептицького та познайомилась з діяльністю сучасної бібліотеки, яка вражає своїми масштабами, технологіями, інноваціями та атмосферністю. Дуже цікаве зонування приміщення, яке сприяє творчому натхненню та самореалізації користувачів. Новітні технології допомагають кожному присутньому отримати потрібну інформацію не тільки у самій бібліотеці, але і за її межами (онлайн-обслуговування). Бібліотека задовольняє потреби кожного відвідувача: окремі індивідуальні місця, зони відпочинку, кімнати для спільної роботи. Центр Митрополита Андрея Шептицького використовують для проведення різноманітних тренінгів, семінарів, конференцій тощо.

Цікавий практичний досвід роботи публічних бібліотек, як сучасних інноваційних майданчиків для громади, мелітопольські картувальники отримали під час візиту URBAN бібліотеки м. Львова. Ця бібліотека дуже потужно працює з громадою міста та реалізує багато цікавих ініціатив. У 2017 році URBAN бібліотека отримала відзнаку Української бібліотечної асоціації (УБА) та заслужено отримала перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Бібліотека року-2017». Завідуюча бібліотеки Наталія Процишин охоче розповідала про співпрацю бібліотеки з різними секторами та ділилась практичним досвідом роботи. За круглим столом колеги з різних куточків України обговорили важливе питання «Сучасна бібліотека у сучасному світі», яке сприяє розвитку міста через залучення публічних бібліотек в життя громади.

 Поїздка відбулась завдяки Програмі національних обмінів, яка реалізується в рамках проекту «Містки громадської активності», за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США)”.


Автор: Инна Ефименко
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку