Літня школа безпеки «Запобігти! Врятувати! Допомогти!»

Літня школа безпеки «Запобігти! Врятувати! Допомогти!»

23 Червня 2017, м.Харків

21 червня на території ландшафтного парку Feldman Ecopark, що у Дергачівському районі Харківської області, Харківська обласна бібліотека для дітей провела Літню школу безпеки в рамках широкомасштабної громадської соціально-просвітницької акції «Запобігти! Врятувати! Допомогти!».

До проведення заходу долучилися рятувальники Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України в Харківській області, Головного управління Національної поліції України в Харківській області, Харківської міської оперативно-рятувальної служби, Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, АК “Харківобленерго”; а її гостями і активними співучасниками стали школярі Харківщини та працівники дитячих бібліотек усіх районів Харківщини, а також Донецької, Луганської, Тернопільської, Дніпровської, Полтавської областей.

Для учасників Літньої школи безпеки – дітей із Харкова, Богодухова, Лозовій, Чугуєва, Змієва – організатори підготували захоплюючі квести. Бажаючи отримали унікальний шанс заглянути в світ рятувальників і навіть примкнути до лав спецслужб. Вони побували в салонах поліцейської та пожежної машин, а також карети швидкої допомоги, приміряли професійну форму. Робота гідравлічного обладнання, вакуумних носилок, пошук вибухонебезпечних предметів, використання вогнегасників, перша медична допомога – про все це школярі могли не тільки почути на спеціальних лекціях, а й побачити в дії на майданчиках Екопарку.

Метою акції було поглиблення знань дітей та дорослих щодо правил безпечної поведінки у випадку виникнення надзвичайних ситуацій та презентація можливостей пожежно-рятувальної техніки, обладнання, засобів індивідуального захисту, а також способів проведення аварійно-рятувальних робіт. Програма заходу саме й була направлена на те, щоб діти і дорослі дізнались якомога більше про правильну поведінку у разі виникнення надзвичайної ситуації та нелегку працю різних служб. Передбачається, що після практикуму дорослі слухачі передадуть цю важливу інформацію дітям вже на базі районних бібліотек.

Щоб правила безпеки ліпше викарбувалися у пам’яті дітей, рятувальники провели різноманітні ігрові розваги у формі «питання – відповідь», під час яких нагадували дітям про основні правила пожежної безпеки, безпеки на воді, дії у разі виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів та при виникненні різноманітних нестандартних ситуацій. Рятувальники спочатку відповідали на запитання присутніх, а потім самі ставили запитання, щоб переконатися, що діти усвідомили отримані знання.

Волонтери-рятувальники більшу увагу приділили методам надання першої медичної допомоги, транспортуванню постраждалих, а також їх пошуку на місці виникнення надзвичайних ситуацій за допомогою спеціально навчених собак. Поліцейські навчали малих правилам дорожнього руху та правилам спілкування з незнайомцями.

Усі гості  із задоволенням спостерігали за дійством, брали участь у розвагах, залюбки робили селфі та фотографувались поруч із технікою, рятувальниками і поліцейськими, і врешті отримали колосальний позитивний заряд емоцій, що запам’ятається на все життя.

 


Автор: Nataly Salina
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку