Культурна спадщина: від ресурсу до продукту

Культурна спадщина: від ресурсу до продукту

8 Травня 2018, Львів

25-26 квітня 2018 року у місті Львові пройшов III Форум культурних та креативних індустрій «Культурна спадщина: від ресурсу до продукту». Серед заходів Року культурної спадщини в України ця подія може претендувати на значне місце, тому що предметом обговорення стало саме використання культурної спадщини як економічного ресурсу розвитку територій.

Подія була організована кафедрою культурології Українського Католицького Університету. Захід зібрав велику кількість людей, які працюють у сфері культури, туризму, збереження культурної спадщини та мають чудові ідеї, ініціативи та проекти для розвитку цієї сфери.

В умовах децентралізації, пошуку ідентичності місцевих громад, розвитку туризму культурна спадщина може стати основою формування креативного суспільства та засобом стимулювання місцевого економічного розвитку. Дискусійні сесії Форуму за темами «Культурна спадщини як індустрія: ризики та можливості» та «Культурна спадщина як продукт інтерпретації» окреслили головні напрямки креативного опрацювання спадщини та представили найкращі практики втілення таких ідей. Серед доповідачів та дискутантів були один з найавторитетніших музеєзнавців України Зеновій Мазурик (м. Львів), виконавча директорка фестивалю Lviv MozArt Оксана Сидор (м. Львів), член Міжнародної Асоціації Interpret Europe Тетяна Олійник, координаторка проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» Оксана Олійник, співзасновниця Ukraine Travel LAB Ольга Вуйцик, менеджер програм міжнародної організації «ЄвроБілорусь» Тетяна Пошевалова (м. Вільнюс, Литва), директор заповідника «Тустань» Василь Рожко (м. Львів), директорка Центру міської історії Центрально-Східної Європи (Львів) Софія Дяк, начальник управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко, викладачка програми «Студії культурної спадщини» Центрально-Європейського університету (м. Будапешт, Угорщина) Жужанна Селка. Викладений досвід був дуже цікавим та став основою для ідеї проведення фестивалю у Чугуєві до 175-річчя І.Ю. Рєпіна у 2019 році.

У рамках Форуму також працювала «Майстерня проектів», на якій були представлені ідеї та реалізація культурних продуктів, таких як АртЦентр «Килимарка» (м. Косів, Івано-Франківська обл.), «Трипільський скансен» (с. Легедзине, Тальнівський р-н., Черкаська обл.), «museum³» (м. Львів), «Майстерня реконструкції українського строю» (м. Львів), «Культурно-гастрономічний простір Ресторації Мулярових» (м. Івано-Франківськ), «Дідова Хатчина - платформа для роботи митців та їх співпраці» (с. Яворів Івано-Франківська обл.), «Реставраційна майстерня» (м. Львів), «Sumy Art Souvenir» (м. Суми). 25 квітня від Художньо-меморіального музею І.Ю. Рєпіна (м. Чугуїв) був також представлений проект «Літні студії спадщини» у «Майстерні проектів». Обговорення в колі експертів кожного проекту було конструктивним та надало поштовх до удосконалення проекту та креативного переосмислення культурної спадщини.

Хочеться подякувати організаторам Форуму за запрошення та Центру культурного менеджменту, який завдяки Програмі національних обмінів, що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії, допоміг здійснити цю подорож.


Автор: Светлана Бучастая
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку