Кропивницький-Львів-Червонград: дослідження креативних інструментів для розвитку локальних громад

Кропивницький-Львів-Червонград: дослідження креативних інструментів для розвитку локальних громад

7 Жовтня 2017, Львів Кропивницький Червоноград

Тематика візиту охоплювала тему креативних індустрій, які можуть використовувати громадські активісти для розвитку і посилення локальних громад. Креативні інструменти охоплюють різні сфери функціонування міста чи містечка, а також комунікації містян.

Специфіка візиту, який ми реалізували, полягала в тому, що було обрано два міста для обміну досвідом. Кропивницька делегація ділилася досвідом з Червоноградськими активістами, а саме - у сфері використанні креативних онлайн та ігрових технологій для розвитку громад.


Зокрема тренінговий день у Червонограді, що відбувався у креативній кав'ярні "Маленький принц", яку створила переселенка зі Сходу Анна Жукова, охопив два тематичні напрямки: знайомство з онлайн-інструментами, які допомагають створювати медіа-проекти, просувати свої ідеї та поширювати досвід (Tilda Publishing та Canva), та опанування ігровим методиками для розбудови комунікації в громаді (перша українська симуляційна гра "Світ Громад"). Учасниками тренінгу стала молодь Червонограда.Кав'ярня "Маленький принц" відома у Червонограді цікавими подіями творчого та освітнього характеру.


Дякуємо регіональному партнеру проекту-візиту "Мости до міста: Кропивницький-Львів-Червоноград" - Центр просвітництва та розвитку людини, який активно підтримує розвиток локальних громад Львівської області, зокрема опікується жінками-ВПО, створюючи для них освітні та ресурсні можливості.

В рамках проекту-візиту "Мости до міста: Кропивницький-Львів-Червоноград" учасник візиту Артем Луценко, координатор Мистецької формації Типовий Поет (м.Кропивницький), створив відеопоезію за мотивами вірша Юрія Іздрика "Молитва". Урбаністичним тлом відеопоезії є Львів - неочікуваний, не туристичний, з сотнями історій та образів, деталей і кольорів, які провокують до роздумів і переосмислень своїх шляхів, відстаней, битв... Поезія, обрана для візуалізації, резонує сучасним викликам України. Кожен знайде свій кут для перепрочитання і переосмислення.
"Говори зі мною, говори зі мною..." - імператив відеопоезії. Говорити - це шлях для порозуміння між людьми з різних куточків України.
Дякуємо Програмі національних обмінів та Містки громадської активності за підтримку сміливих ідей і створення того культурного продукту, який і поза проектом-візитом продовжуватиме будувати мости між людьми з різних куточків нашої країни. 


Тематична зустріч "Кропивницька відеопоезія: місто, тексти, історії", яку було проведено в рамках проекту-візиту, відкрила для поціновувачів аудіовізуального мистецтва оригінальний кейс відеопоезії та відеодекламації з міста Кропивницький. Разом з Мистецькою формацією "Типовий Поет" та книгознавчою телевізійною програмою "Єлисаветградський книговир" - партнерами і друзями урбаністичної платформи "Мости до міста. Кропивницький" ми розповіли про синергійний жанр відеопоезїі та відеодекламації як дієві інструменти популяризації української поезії та промоції міста, а також поділимося успішним досвідом створення аудіовізуальних проектів соціальної дії.


Особливий практичний блок проекту-візиту - міське сканування. Ми сфокусувалися на дослідженні креативних індустрій Львова у сфері літературного туризму, брендингу та мистецтва - це ті точки перетину Львів-Кропивницький, які можна сміливо апробувати у маленькому містечку в центрі України.  

Якщо сканувати місто, то тільки з професіоналами і людьми, залюбленими у нього.
Учасники урбаністичного візиту "Мости до міста: Кропивницький-Львів-Червоноград" взяли участь у кураторській екскурсії "Література в ландшафті міста", яку організував Український літературний центр. Під незвичайним ракурсом ми поглянули на Львів як місто літератури. Через імена, топоси, події, драми, історію, будівлі.
Дивовижні дискурси міста в контексті літературного мистецтва відкривали Ольга Муха та Оксана Дарморіз, завдячуючи яким у світ вийшов незвичайний путівник "ЛЬВІВ - МІСТО НАТХНЕННЯ. ЛІТЕРАТУРА".
Ця книжка — унікальний формат путівника, реального й уявного як сама література. Під однією обкладинкою зібрано авторські тексти про Львів, короткі довідки про тих, хто творив і досі творить літературний терен міста — письменників, перекладачів та літературознавців з різних епох та культур, а також локації, де відбуваються найцікавіші довколалітературні події. Особливий подарунок отримали учасники з Кропивницького - комплект листівок за мотивами путівника (на фото).
Мандрівка львівськими літературними та навкололітературними палімпсестами відкриває нове бачення міського простору - внутрішнього і зовнішнього, зокрема міста Кропивницький: львівський досвід збереження та популяризації літературних артефактів стане в нагоді для розробки літературної складової у стратегії брендингу міста.
Кураторська екскурсія "Література в ландшафті міста" цікава тематикою і форматом, бо крім двох харизматичних експерток, учасникам допомагали занурюватися, наприклад, у таємничий світ бібліотек #кудибезспецдозволівнепотрапиш, люди, які бережуть історії та артефакти у парадигмі ЛЬВІВСЬКОЇ КНИГИ.Ірина Ткаченко, автор проекту "Мости до міста, про реалізований проект-візит:

"Мости до міста - незвичайна метафора. Вона в моєму житті у цьому році набула особливого звучання. Майже рік тому я дізналася про можливості, які створює Програма національних обмінів та проект Містки громадської активності для українців. Були ідеї для проектів-візитів, їх об'єднали МІСТО і МОСТИ.
За цей рік ми реалізували 5-й міст! Львівсько-Червоноградський! Так, він був особливим, не схожим на інші МОСТИ - Чернівецький, Луцький, Івано-Франківський, Ужгородський.
Ми маємо свою історію візитів, за якими тисячі кілометрів, десятки зустрічей, заходів, дискусій, знайомств і втілених ідей, цікавих комунікаційних практик.
З кожним проектом-візитом особисто я стаю сміливішою, як і моя віра в Україну теж.Це не пафосні слова: кожен візит знайомить з місцевими лідерами, інноваторами, дослідниками, реформаторами, практиками і експертами, досвід яких стає безапеляційним і мотивуючим. Ми створили першу Урбаністичну платформу у нашому місті Мости до міста. Кропивницький, яка об'єднує людей з творчими ідеями і любов'ю до рідного міста. Ми рухаємося впевнено, може, маленькими, але чесними і щирими кроками".

Фейсбук-подія проекту-візиту

Фотодайджест проекту "Мости до міста: Кропивницький-Львів-Червоноград" (Мережевий візит за Програмою національних обмінів)

Подія в рамках проекту "Кропивницька відеопоезія: місто, тексти, історії"

Подія в рамках проекту "Креативні інструменти для розвитку локальних громад"

Автор: Ірина Ткаченко
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку