Інклюзивний туризм для особливих дітей і їхніх родин

Інклюзивний туризм для особливих дітей і їхніх родин

6 Лютого 2018, Мелітополь

1-3 лютого 2018 р. відбулися зустрічі представників ГО «Центр кластерного розвитку паліативної та реабілітаційної допомоги «Ми» з представниками БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги». Основним лейтмотивом зустрічей з Асоціацією, медичними та соціальними працівниками, пацієнтами та ін. було обговорення питання щодо розвитку програм інклюзивного туризму.


Під час зустрічей і воркшоп  із участю зацікавлених осіб (волонтери, НУО, лікарі, психологи, батьки тяжкохворих, самі пацієнти тощо) щодо інклюзивного туризму у Мелітопольському і частково Приморському районі на узбережжі Азовського моря, протягом трьох днів ми детально обговорили можливості співпраці з медичними закладами та закладами соціального обслуговування щодо форматів поїздок і консультацій і розробляли відповідні проекти. Розроблено плани з профілактики психоемоційного вигорання батьків і рідних важкохворої дитини і план заходів з залучення батьків до участі у циклу освітніх програм з інклюзивного, сільського та зеленого туризму. Також розроблені туристичні маршрути для реабілітації та рекреації тяжкохворих та членів їх сімей. Очікується, що особливу увагу буде приділено сім’ям з Чернігівської та ін. областей України.

Окремо ми обговорили потребу та можливість підтримки сімей з числа ВПО, які, на жаль, мають посттравматичний стрес.

За результатами зустрічей з обміну досвідом, ми плануємо організацію ряду виїздів у травні-червні 2018 р. для лідерів неурядових організацій.

Проект було реалізовано в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США)


Автор: Світлана Старигіна
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку