Ідеальна система соціального захисту в Україні: нові виклики

Ідеальна система соціального захисту в Україні: нові виклики

2 Жовтня 2017, Київ
30 вересня 2017 р. за ініціативи Асоціації за демократичне майбутнє, в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США) відбувся тренінг-моделювання, метою якого було згуртувати молодих громадських активістів / лідерів, експертів і керівників неурядових організацій і збільшити обізнаність щодо "мішеней" і методів демократичного впливу.
Громадським діячам, експертам та громадським активістам вдалося змоделювати ситуацію, яка характеризується проблемою комунікації між владою і населенням, коли влада не відповідає на запити населення, а населення не знає про свої права та можливості. 

Ситуацію може удосконалити умовне "єдине вікно" або навіть центри соціально-правових консультацій, де відразу можуть або а) виписати "напряму" куди йти або б) самим написати звернення / заяви в необхідні установи від імені "клієнта". Громадські організації при цьому можуть / повинні виконувати фільтраційну або акумулюючу функцію в комунікації між органами влади та громадськістю.

У цьому процесі, неурядові організації можуть доповнювати / каталізувати роботу органів влади, часто при цьому вони виконують функції урядових організацій, зокрема, соціального захисту.

Учасники тренінгу збільшили свій потенціал стосовно впливу на владу та захисту прав і законних інтересів громадян.   

Автор: Сергій Хмиров
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку