E-solutions і не тільки на службі локальних громад

E-solutions і не тільки на службі локальних громад

19 Грудня 2017, Кропивницький

Агенція сталого розвитку «Хмарочос» з Кропивницького успішно реалізувала проект-візит «E-Solutions для розвитку локальних громад» на Львівщину, який тривав з 14 до 17 грудня 2017 року.

Авторка проекту та розробниця освітньої програми – Ірина Ткаченко, відома спільноті Містків громадської активності як координаторка урбаністичного проекту «Мости до міста». Учасники проекту-візиту – Артем Луценко, дизайнер та координатор Мистецької формації «Типовий поет», Кирило Поліщук – поет, засновник та головний редактор електронного журналу «Штопор», координатор проекту електронних антологій «Міст», Вікторія Румянцева – представниця Маловисківської ОТГ (Кіровоградська область), координаторка Молодіжного парламенту, громадська активістка, Сергій Ткаченко – співзасновник Мережі освітніх кемпів «Чистий простір».Перший показник успішного проекту-візиту - щільна освітня програма, коли немає часу писати навіть Що? Де? Коли?

Спробуємо у цьому звіті окреслити всі змістові та емоційні складові.

Ще ніколи Львів не перевертав нашу свідомість, як в цьому проекті-візиті. Дивовижний і яскравий фотозвіт, зроблений Артем Луценко з нашої мандрівки до Львову та Давидівської ОТГ. За цими світлинами багато проговорених важливих питань та явищ, озвучено багато дієвих е-рішень, які допомагають розвивати локальні громади у різних сферах - від брендингу, промоції, культури, комунікації тощо.

Дякуючи проекту Містки громадської активності та Програмі національних обмінів відбулися такі важливі практики навчання та обміну досвідом між громадськими активістами двох регіонів.

Фотодайджест візиту

Сторінка події

Воркшоп з брендування та використання e-solutions для розвитку локальних громад

(для Давидівської ОТГ (Львівщина)

Воркшоп з брендування та використання e-solutions для розвитку локальних громад у Давидівській ОТГ відбувався в рамках проекту-візиту за підтримки Містки громадської активності.

У програмі воркшопу - теорія і практика брендування міст та містечок, територій, успішні кейси та знайомство з онлайновим інструментом для картування громад Google My Maps. Останній викликав неабиякий інтерес та багато питань щодо використання та технічних аспектів створення.


Відбувся жвавий обмін досвідом між активними представниками Давидівської ОТГ та Маловисківської ОТГ. «Центр просвітництва та розвитку людини» - активна Давидівська ГО, одним із напрямків діяльності має стратегічний розвиток громади.

Учасниця візиту з Кіровоградської області Вікторія Румянцева розповіла про особливості розробки та сприйняття брендингової стратегії та візуального стилю Малої Виски як центру ОТГ з позиції громади.

Доповнився воркшоп знайомством з додатковими онлайновими інструментами, які можна використовувати для просування ідей громади, брендування території та медіабрендингу - зокрема, розглянули платформи Tilda Publishing та Issuu, інструменти для візуалізації Canva.

Учасники візиту з Кропивницького Кирило Поліщук та Артем Луценко поділилися своїм досвідом використання онлайнових інструментів у сфері мистецьких проектів.


Також обговорили питання туристичної привабливості регіону, людського потенціалу та подієвого маркетингу.Воркшоп "Ігрофікація на службі розвитку громад" (для Давидівської ОТГ (Львівщина)

Вперше в гру "Світ громад" грали в Давидівській ОТГ на Львівщині. Гра доповнила насичений воркшоп з брендування та використання онлайнових інструментів для розвитку громад в рамках проекту-візиту "E-solutions для розвитку громад" за Програмою національних обмінів в рамках проекту Містки громадської активності.

"Світ Громад" - це не просто настільна гра, це середовище експертів та спеціалістів, які спеціалізуються на розвитку спільнот.

Гра розвиває незалежно від географії, віку, гендеру, освіти, професійної зайнятості навички, які необхідні будь-якому громадянину/ці у XXI столітті:

Навички навчання (learning skills)
- Критичне мислення (Critical Thinking)
- Творче мислення (Creative Thinking
- Співпрацю (Collaborating)
- Комунікативні навички (Communicating)
- Вміння уважно читати та швидко аналізувати нову інформацію - (Information Literacy)

Життєві навички (Life Skills)
- Гнучкість (Flexibility)
- Ініціативність (Initiative)
- Соціальна взаємодія (Social Skills)
- Продуктивність (Productivity)
- Лідерство (Leadership)

Громадянські навички (Citizen Skills)
- Фінансову грамотність - вміння робити фінансові розрахунки (Financial Literacy)
- Податкову культуру - вміння контролювати використання спільних коштів (Tax Literacy)
- Політичну культуру - вміння робити свідомий політичний вибір (Political Literacy)

Перебіг гри був динамічний, учасники двох громад-команд з різними успіхами розбудовували своє громади. Гра часто, як і саме реальне життя, була невблаганна. І якщо на початку знайомства з ігрофікацією як інструментом для розбудови громади учасники шукали паралелі з грою Cash Flow, то в процесі гри "Світ громад" ці питання зникали.


Особливості цієї ігрової сесії: більшість представників Давидівської ОТГ познайомилися під час гри. Це маленька перемога нашого візиту - гра стала прецедентом для знайомства.
Грали учасники різного віку і сфер - від активної учнівської молоді, студентів, підприємців, вчителів, депутатів, молодіжних політичних активістів та мам у декреті.
Одна громада виконала умови сценарію "Здорові люди". Іншій - не вистачило стратегічного планування для перемоги. Зібрати такий склад і зробити такий соціальний зріз громади вдалося партнерам проекту-візиту Наталі Проць та Центр просвітництва та розвитку людини, за яким в Давидівській ОТГ багато плідної та результативної роботи.

Програма воркшопу:

Модуль 1. Креативні ігрові технології для розвитку громад: як їх використовувати для розбудови громади та її брендингу (ігрофікація та брендинг)

Модуль 2. Гра-симулятор "Світ громад" (http://gameblog.woc.org.ua/category/instrumentarij-gry/),http://game.woc.org.ua/

Дякуємо Центр просвітництва та розвитку людини за сприяння у проведенні воркшопів та активну участь у непростому процесі розбудови стратегії розвитку Давидівської ОТГ.

E-solutions в дії у сфері культурного розвитку локальних громад

Невгамовні і творчі учасники проекту-візиту E-Solutions для розвитку локальних громад. Проект-візит - Артем Луценко та Кирило Поліщук (Kyrylo Polishchuk) додали до програми основних заходів ще одну крутяцьку подію - Презентація антології «No name stations», Львів, 15 грудня.

15 грудня в арт-центрі «Дзиґа» презентували електронну антологію «No name stations», до якої увійшли вірші поетів із Кропивницького та Львова.

Під час презентації читали автори із Кропивницького: Кирило Поліщук, Артем Луценко, та поети зі Львова: Іванка Урда, Ско Рик, Марта Брижак, Ро, Цedra та Дарій Лажневський.

Головна мета проекту «Міст» – спровокувати мистецький діалог між містами України, створити своєрідний трансфер митців, ідей та культурних проектів. Із 2014 року в рамках «Мосту» створюються електронні антології поезії між двома містами.

Львів, який ми ще не бачили

Для учасників та учасниць проекту-візиту з Кіровоградської області (м.Кропивницький та Маловисківська ОТГ) теж була розроблена програма зустрічей, мета яких - обмін досвідом з львівським креативним та громадським секторами.

Нам доводилося з блискавичною швидкістю переміщатися з однієї локації в іншу, бо зустрічей було заплановано багато.

Переворот нашої свідомості #1

Візит у Видавництво Старого Лева та креативний квартал FESTrepublic. «Мене не покидало відчуття Таллінна, коли ми знайомилися з креативним видавництвом та FESTrepublic. Коли бачиш успішно ревіталізовані об'єкти та простори, то відчуваєш нестримні емоції захвату і гордості. Це ж тут, в Україні, за 14 годин дороги в потязі, відбуваються ці трансформації у сфері креативних індустрій», - ділиться враженнями Ірина Ткаченко.

Переворот нашої свідомості #2

Незабутні враження справило знайомство з креативним освітнім простором Лабораторія ідей та Open University space - платформи, що об’єднують на основі спільних інтересів активних людей, які прагнуть взяти участь у розвитку інновацій, підприємництва та забезпечення якості освіти в Україні. Інноваційний освітній простір Лабораторія ідей та University open space в ЛНУ ім.І.Франка - це приклад того, як ефективно може співіснувати класична та неформальна освіта.

Такі ідеї рухають неймовірно сильні і окрилені люди, як Христина Луців та її однодумці, яка ділилася з нами досвідом створення відкритого простору на базі вузу. Для учасників візиту тема близька, тому предметно говорили про те, як залучати студентів до створення і розвитку простору, як знаходити розуміння з керівництвом вузу та викладачами, знаходити партнерів та спікерів.


Переворот нашої свідомості #3

Візит в Інформаційно-ресурсний Центр імені Митрополита Андрея Шептицького та Інститут лідерства та управління УКУ

Візит учасників проекту до Центру імені Митрополита Андрія Шептицького Центр Шептицького (знайомство з досвідом створення публічного простору, використання онлайн-інструментів для організації роботи Центру тощо), обмін досвідом з творчою молоддю УКУ у сфері просування проектів соціальної дії. Ця зустріч (ми її довго виношували як мрію:) відбулася завдяки Ліда Шигимага, з якою ми познайомилися на Форумі креативних індустрій "Україна - світу", що відбувався у Дніпрі 14-15 листопада в рамках проекту Містки громадської активності.

Лідія Шигимага, менеджерка з комунікацій Інформаційно-ресурсного Центру імені Митрополита Андрея Шептицького, розповідає: "Для мене найважливіше – це результат взаємодії студентів, викладачів, працівників, жителів та гостей Львова, усіх тих, кого щодня можна зустріти у Центрі Шептицького. Звісно, архітектура та простір прекрасні, але важливіші люди, які щодня спілкуються, обмінюються думками та створюють нові проекти. Ті ідеї і рішення, що народжуються в Центрі Шептицького, навряд чи б змогли виникнути в іншому середовищі. В цьому і є його цінність".


Центр Шептицького - свіжий подих у міста Лева, освітня смілива трансформація, знання про яку дає віру у нову освіту та можливості для професійного та особистого розвитку. Вразила людиноцентрованість простору, сучасний стиль та функціонал. Дивовижним відкриттям стала бібліотека, в якій діє принцип відкритості і доступності. Дякуючи Лідії Шигимазі, ми дізналися про історію створення центру, його філософію та події. Відчуття космічності не залишає досі.

З перших вуст учасники візиту "E-solutions для розвитку локальних громад" дізнавалися про освітні програми для третього сектору Інститут лідерства та управління УКУ.

Зростати. Вести. Змінювати - таким є девіз інституту.

Програми інституту розроблені із врахуванням глобального контексту, пропонують комплексний підхід у вивченні менеджменту. Цінності інституту - служіння, повага до гідності кожного, щирість та прозорість, вболівання за якість та результат, співдія. На сайті інституту можна предметніше познайомитися з освітніми програмами та форматом навчання.

Такі важливі слова подяки людям, яких знаходиш у проектах-візитах і досвід яких рухає тебе по життю.

Дякуючи проекту Містки громадської активності та Програмі національних обмінів відбулися такі важливі практики навчання та обміну досвідом між двома регіонами та громадськими активістами.

Дякую учасникам візиту - Артем Луценко, Вікторія Румянцева, Сергій Ткаченко та Кирило Поліщук (Kyrylo Polishchuk) за цю змістовну поїздку і якісну реалізацію освітньої програми.

Ми відкривали для себе Львів іншим, пізнавали його нові дороги і образи, познайомилися з активною громадою Давидівської ОТГ.

Щирі слова подяки і захоплення адресуємо до наших партнерів, які відгукнулися і посприяли фокусним обмінах досвідом та воркшопам - Альона Олійник, Видавництво Старого Лева, Лабораторія ідей, Центр просвітництва та розвитку людини, Інститут лідерства та управління УКУ, Центр Шептицького, Ліда Шигимага, Христина Луців.

P.S. Цей проект візит є прикладом використання e-solutions для розвитку локальних громад. Про всі зустрічі, узгодження програм відбулися через Фейсбук. Про наші підходи і знання дізналися інші локальні громади з інших регіонів і через соціальні мережі запросили нас з подібним візитом до себе в містечко чи ОТГ. Досвідом потрібно ділитися. Особливо корисним і дієвим. Якщо вам здається, що те, що робите і знаєте ви, всім відомо, то це може бути помилковим судженням. Більше освітніх візитів – медіапросвітництва – більше знань у громад.Автор: Ірина Ткаченко
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку