Допомога тяжкохворим у Чернівцях отримала новий імпульс

Допомога тяжкохворим у Чернівцях отримала новий імпульс

11 Липня 2017, Чернівці
7 липня 2017 р. у приміщенні Чернівецької обласної дитячої лікарні за фінансового сприяння в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США) Асоціація паліативної та хоспісної допомоги провела тренінг, присвячений розвитку паліативної та хоспісної допомоги в регіоні, а також розробці проектних заявок і проектному менеджменту. У груповій роботі під час заходу взяли участь не лише медичні працівники, які працюють з тяжко хворими дітьми, але  і представники НУО міста та області.

Учасники домовилися провести продовження тренінгу у найближчий час.

вольф.jpg

Цього разу, ми детально зупинилися на проектному менеджменті, особливостях розробки проектів, учасники, працюючи у малих групах, самі розробили міні-проект з профілактики рідкісних захворювань (які, у багатьох випадках, передбачають надання паліативної та хоспісної допомоги) і який  всі учасники вкінці проаналізували та удосконалили. Найбільше, учасників цікавили питання щодо правильного формулювання мети, завдань, заходів тощо, а також залучення спонсорів. Адже не завжди є можливість повного фінансування лише одним спонсором, і тому необхідно враховувати побажання різних потенційних донорів.

Хоча й велике значення має інноваційність, унікальність проекту, багато також залежить і від правильно сформульованих мети, завдань та ін. розділів. Звичайно, медичним працівникам, які досі не приймали участь у проектній діяльності, було досить складно на такому першому заході, але з іншої сторони, тренер, Олександр Вольф, голова Асоціації паліативної та хоспісної допомоги, намагався спиратися на їхні сильні сторони та попередній досвід. І, таким чином, медичні працівники отримали «поштовх» для розвитку лікарні. Провідною ідеєю заходу була необхідність співпраці лікарні з НУО, які також можуть залучати донорів, провадити проектну діяльність тощо.

Автор: Олександр Вольф
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку