Як використати тернопільський досвід медійного супровіду прозорості?

Як використати тернопільський досвід медійного супровіду прозорості?

21 Вересня 2017, Тернопіль - Лисичанськ (східні: Галичина & Донбас)

Медійники, лідери громадської думки та активісти Тернополя запрошуються на відкриту зустріч-дискусію «Медійний супровід прозорості міст», який відбудеться із смачною кавою затишної атмосфери Тернопільського прес-клубу

 

В п’ятницю, 22 вересня 2017 р., о 13.30 у Тернопільському прес-клубі (вул.Качали, 3) відбудеться розмова про можливості медійного впливу на місцеву владу та її бюджетні рішення. Модератор заходу – Павло Федик (м. Лисичанськ), координатор: Ради експертів ГО «Фонд громад «Знання та справедливість», авторів та дописувачів віртуального інформаційного ресурсу ІнфоЛис. Тел. (097) 609 4643, (095) 196 4966, fedykpavlo63@gmail.com, https://www.facebook.com/pavlofedyk63

 

Порівняно із містами східного Донбасу, Тернопіль (східна Галичина) має більших досвід запровадження прозорості, і особливо, бюджетних процесів: позаторік міська рада запровадила Бюджетний регламент і бюджет участі. А от в Лисичанську та Рубіжному, тільки у цьому півріччі започаткувалась ідея використання Бюджетного регламенту як інструменту координації громадських ініціатив та бюджетних процесів і рішень місцевих влад. Проте, впровадження документу щодо особливостей порядку розгляду, ухвалення змін в бюджеті та участі громадськості в бюджетному процесі має певні застереження серед партійних сил, обранці яких вибрані до міських рад.

 

Вочевидь, «тернопільське» висвітлення місцевими ЗМІ процесів прозорості є корисним досвідом, який варто використати на Донбасі. Небайдужих людей Сходу України цікавить - як громадському сектору та місцевим виданням вдалось забезпечити адвокасі громадської участі бюджетних процесів, яке реалізувалось відповідними рішеннями Тернопільської міської ради.

 

Зона АТО чекає Ваших відповідей на питання:

·        як залучити громаду в бюджетний процес?

·        чи здійснюється висвітлення гендерної орієнтованості в рішеннях та інструментах громадського контролю?

·        яким чином ЗМІ впливають на відбір проектів до бюджету участі?

·        чи люди в Тернополі поінформовані про пооб’єктне оприлюднення бюджету?

·        як мас-медіа відображають реалізацію Бюджетного регламенту, прийнятого Тернопільською міською радою?

·        які інші приклади тернопільської практики публічності місцевих фінансів можна використати для інших регіонів України?

Луг і Терен – єдина Україна!

 

Приходьте, спілкування буде цікавим і корисним!

 

Зустріч в рамках проекту “Містки громадської активності” – налагодження міжрегіонального діалогу

Проект реалізується в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США)

 


Автор: Pavlo Fedyk
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку