«Святий Миколай крокує з Заходу на Схід»

«Святий Миколай крокує з Заходу на Схід»

3 Січня 2018, Добропільський район Донецька область

     18 грудня 2017 року Добропільський район Донецької області з триденним візитом відвідала делегація із західного регіону України в склад якої увійшли: представники Великоберезнянської районної ради Закарпатської області, Глибоцької районної ради Чернівецької області, Скала-Подільської селищної ради Борщівського району Тернопільської області.
     Перший день перебування гостей виявився дуже насиченим. Знайомство з районом розпочалося зі Святогорівської школи, де представники молодіжного мобільного арт-кафе проводили захід «Україна моя вишивана», на якому розповіли про традиції вишивання, продемонстрували найкращі роботи творчої молоді з вишивки бісером, хрестиком, стрічками.
      Присутні мали можливість долучитися до акції єднання «Україна моя вишивана», яка започаткована майстринями художньої вишивки із смт Скала-Подільська Борщівського району Тернопільської області та вишили декілька хрестиків на карті єднання.  Вишивана карта України, за задумом ініціаторів акції, має об’єднати українців з різних регіонів нашої держави. Карта подорожуватиме країною, де кожен бажаючий зможе долучитися до доброї справи і залишити на полотні свій вишитий хрестик.
      Візит продовжився в колі круглого столу «Децентралізація та обмін досвідом». Делегації обмінялися досвідом щодо проведення реформи децентралізації в їхніх областях.
Другий день перебування делегації розпочався з візиту до Добропільської сільської ради.
      Добропільський сільський голова Анна Павлова ознайомила гостей з соціальною інфраструктурою громади та запросила до ДНЗ «Казка» на святковий концерт. Гості відзначили прекрасну підготовку дітлахів всіх трьох груп. Присутні отримали величезне задоволення від виступів малечі.
     Традиційно, одинадцятий рік поспіль, у Добропільському районі в день Святого Миколая проходить благодійна акція «Віддай серце дітям».
       На звичайній ялинці замість прикрас висять листівки від дітей інвалідів, сиріт, позбавлених батьківського піклування, з багатодітних, малозабезпечених сімей, дітей учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб. До акції долучаються всі небайдужі, які бажають виповнити мрії дітей і особисто привітати дитину, для того, щоб побачити її щасливі очі та зрозуміти дорослому силу добра і віру у Святого Миколая.
       У поточному році вперше ялинка була встановлена на вулиці, біля будівлі районної ради, і її прикрасами стали новорічні іграшки, які виготовлено дитячими руками в рамках конкурсу "Hand Made".
     На свято завітали почесні гості з різних регіонів України. Реалізований проект Програми національних обмінів дозволив поділитися враженнями від нашого заходу Ярославу Шукалю, голові Великоберезнянської районної ради Закарпатської області, Віталію Гуменному, заступнику голови Глибоцької районної ради Чернівецької області та Василю Паламарю, старості ОТГ с. Іванків Скала-Подільської селищної ради Борщівського району Тернопільської області.
      Відвідали цей захід і колеги з Костянтинівської та Слов’янської районних рад Донецької області. Всі присутні долучилися до акції «Віддай серце дітям», зняли листівки та виповнили побажання від дітей Добропільського району.
        В рамках програми перебування делегації із західних регіонів відбулася поїздка до 66 мобільного військового шпиталю у місто Покровськ, де вони зустрілися з пораненими бійцями. Представники Великоберезнянського району вручили каравай та малюнки від дітей із Великоберезнянського та Глибоцького районів. Особовий склад 66 мобільного військового шпиталю долучився до Всеукраїнської акції «Україно моя вишивана» і вишив хрестики на молитовній карті.
     Третій день перебування делегації із західних регіонів нашої держави розпочався в Ганнівській сільській раді району. Сільський голова зустріла гостей і ознайомила їх з інфраструктурою населеного пункту, розповіла про проекти, які реалізовано у 2017 році. А після цього відбулася екскурсія на Добропільську центральну збагачувальну фабрику. Делегація ознайомилася із роботою підприємства, з кадровою і соціальною політикою, з інноваціями, які впроваджуються для покращення технологічного процесу збагачення вугілля. Цікава та змістовна екскурсія всіх неабияк вразила.
    Не менш цікавою виявилася екскурсія до кар’єру глинодобувного підприємства ПрАТ «Глини Донбасу».
     Завершилося перебування делегації в Добропільському районі, але не завершилося співробітництво між районами. Підписання меморандумів про подальшу співпрацю між органами місцевого самоврядування, нові плани, нові ідеї та проекти стали результатом цієї зустрічі.
      В черговий раз дякуємо Програмі національних обмінів за можливість спілкування з різними регіонами країни, за обмін досвідом та прокладання містків єднання між різними областями і культурами.      
     Автор: Марина Питык
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку