Сучасне мистецтво руйнує історичні міфи

Сучасне мистецтво руйнує історичні міфи

6 Квітня 2017, Херсон-Львів-Ужгород

Південь вирушає на Захід задля встановлення зв’язків між представниками культурних спільнот. Херсонці представлять результати останніх культурних урбаністичних програм та навіть спробують продемонструвати на практиці власну методику дослідження незнайомого міста, наразі – Ужгорода. Оскільки однією з наших завдань є пропагування херсонського сучасного мистецтва, ми веземо з собою спеціального гостя, куратора «Музею сучасного мистецтва Херсон» В’ячеслава Машницького. Музей існує 11 років, тобто ужгородцям буде представлено ретроспективу найбільш визначних подій, які відбулися в музеї. Діяльність цього незвичайного музею особливо зацікавила художників Ужгорода. Можна навіть сказати, це був спеціальний заказ від митців Закарпаття. Так само як і херсонців зацікавив досвід ужгородських резиденцій, зокрема резиденції Петра Ряски «Вибачте, вільних номерів немає», на яку запрошуються навіть митці з сусідніх країн. Вже є попередня домовленість у роботі на резиденції перших херсонських художників.

Презентація херсонців, яка включить результати експрес-дослідження Ужгорода (урбаністичного дрейфу), відбудеться у понеділок 24 квітня в музеї-майстерні Павла Бедзіра (вул. Пархоменка, 7-а) надвечір’ям.

Окрім Ужгорода команда «Урбан Ре-Паблік» відвідає Львів, де представить методичну розробку ревіталізації районних музеїв та доведе їх сучасне значення для степових районів країни, де досі панують традиції номадизму та підвищений ризик маргіналізації населення.

На запрошення Львівської політехніки ми візьмемо участь у роботі  IV Міжнародної науково-практичної конференції «Міжкультурний простір міста: пам'ять, спадщина, діалог», яка відбудеться 22 квітня у приміщенні Політехніки. Закцентуємо увагу на значенні культурної дипломатії та зокрема сучасного мистецтва у наголошенні та вирішенні тих міжкультурних та міжетнічних проблем, які не вирішуються в інший спосіб. Мова мистецтва не менш красномовна ніж мова політики.

“Проект реалізується в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США)”


Автор: Сергій Дяченко
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку