Проект «Від кордону до границі – всі ми щирі українці»

Проект «Від кордону до границі – всі ми щирі українці»

11 Грудня 2017, Мена - Перечин

«Від кордону до границі – всі ми щирі українці»

Проект з такою назвою буде реалізовувати громадська організація «Спілка жінок Менщини» (Чернігівська обл.) спільно з благодійним фондом «Центр громадських ініціатив» (Закарпатська обл.) у січні 2018 року у рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США)

В період розбудови громадянського суспільства особливо важливим є процес залучення громади до вирішення суспільно-значущих проблем. Ефективність такого процесу залежить від обсягу знань та досвіду рушійних сил, які, на жаль, не завжди є достатніми.

Відсутність належного досвіду перешкоджає процесу пошуку громадськими активістами Менщини ресурсів, необхідних для вирішення суспільно-значущих проблем, залучення до цього якомога більшої кількості населення, створення та популяризації соціальних проектів.

Обмін та запозичення знань представників інших регіонів, зокрема благодійний фонд «Центр громадських ініціатив», сприятиме активізації громад до змін та перетворень.

Варто зауважити, що БФ «Центр громадських ініціатив», має 20-річний досвід діяльності, основною метою якої є: сприяння розвитку сектору організацій громадського суспільства, сприяння розвитку малих територіальних громад та транскордонна співпраця. Протягом останніх 3-х років Центр громадських ініціатив виконує роль регіонального ХАБу для ОГС. Ті знання, якими оперує благодійний фонд, надзвичайно корисні представникам ГО «Спілка жінок Менщини» для здійснення ним ефективної діяльності.

Крім цього, проект передбачає культурну комунікацію між учасниками, в процесі якої відбудеться обмін знаннями про культурну та історичну спадщину регіонів Чернігівщини та Закарпаття під час презентацій інформаційно-туристичних центрів.

При цьому, до проекту з боку візитерів залучаються представники Сходу – вимушені переселенці з Донбасу (молодіжний музичний гурт «Стейк»), які матимуть змогу представити свою творчість та взяти участь в обговоренні стереотипів щодо представників різних регіонів України.

Візит до м. Перечин відбуватиметься 10-12 січня і передбачає ряд заходів: навчальний семінар "Організаційний розвиток ОГС: політики і процедури",

публічний захід концерт-зустріч «Пісня одна на всіх» за участі гурту «Стейк» з Чернігівщини, відвідання  і зустріч з НУО та   взаємопрезентації туристичних можливостей інформаційних-туристичних центрів обох регіонів.

Мета проекту – обмін досвідом залучення громадян до вирішення актуальних питань громади, виявлення та розкриття потенціалів розвитку територій, розвіювання стереотипів у жителів прикордонних північного та західного регіонів.


Автор: Вікторія Неруш
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку