Мова народної творчості єднає українців Сходу і Заходу

Мова народної творчості єднає українців Сходу і Заходу

5 Грудня 2017, с. Шульгівка Петриківщина/ м. Новояворівськ Львівська обл.

Молоді майстри Петриківського розпису з с. Шульгівка що на Петриківщині прагнуть дізнатися більше про відомий навіть за межами України яворівський розпис що походить з Яворівщини Львівської області та мають бажання встановити міжкультурний діалог про спільне в народній декоративно прикладній творчості для наших регіонів.

Завдяки Програмі національних обмінів, що фінансується Європейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії (США) маємо можливість презентувати традиції Петриківщини, визнані ЮНЕСКО нематеріальною спадщиною людства та навчитися засобами мистецтва творити добрі справи, познайомившись із досвідом соціального підприємства у Львові «Рукомисли». 19-21 грудня 2017 року молоді митці петриківського розпису проведуть майстер-класи з петриківського розпису для молоді Львівщини та жінок, що опинилися в кризовій ситуації, в навчальному центрі «Мастак» у с. Старичі отримають навички з яворівського розпису, разом з Товариством краєзнавців Яворівщини «Гостинець» у м. Новояворівськ обговорюватимуть  під час круглого столу народні традиції з оздоблення побуту українців, спільне у світогляді наших предків, що і досі є потужним ланцюжком єднання українців Сходу і Заходу, а також обміняються досвідом з картування громад та ролі молоді у активізації громади для вирішення соціальних проблем.

Одним із основних завдань діяльності ГО «Шульгівська громада» є популяризація регіону, підтримка творчих ініціатив, туристична промоція Петриківщини. Ми намагаємося всіляко підтримувати молодь на шляху збереження традицій і популяризації петриківського розпису. Плануємо побудувати партнерські стосунки з колегами із Львівщини для розробки та впровадження спільних соціальних проектів направлених на вирішення нагальних проблем суспільства засобами мистецтва.


Автор: Вікторія Льовкіна
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку