ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРЕЗЕНТУЄ ЕКОЛОГІЧНИЙ ПРОЕКТ У  КАМ'ЯНЦІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРЕЗЕНТУЄ ЕКОЛОГІЧНИЙ ПРОЕКТ У КАМ'ЯНЦІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ

20 Лютого 2017, Бердянськ
Угода Мерів, започаткована 10 лютого 2009 року у Брюсселі, набирає щораз більших обертів. Станом на 01.09.2015 року до неї долучилося 5899 учасників з 55 країн. Зокрема, Україна представлена 95 містами.
Згідно до рішення тридцять дев'ятої сесії ІV скликання Бердянської міської ради Запорізької області, яка відбулася 12 липня 2013 року, місто Бердянськ, першим в Запорізькій області приєдналося до Європейської ініціативи “Угода мерів”.
Сторони угоди, що підписали документ, прагнуть скоротити власні викиди СО2 не менш ніж на 20% до 2020 року через проведення енергоефективних заходів та запровадження поновлюваних джерел енергії. В більшості європейських міст вже тривалий час (із початку 1990-х) функціюють міські системи енергоменеджменту, тоді як більшість наших міст ще на початку цього шляху. Ситуація, що склалася, свідчить про те, що частка оплати за спожиту енергію в бюджеті кожного міста займає друге місце після витрат на оплату праці. Вирішення проблеми витрат на енергоносії з місцевих бюджетів неможливе без спільної та згуртованої роботи керівників бюджетних установ, комунальних підприємств, виконавчої влади та простих громадян.
Оскільки місто Бердянськ є не тільки першим підписантом Угоди Мерів в Запорізькій області, а й вже підготував, затвердив та подав до офісу Угоди Мерів у Брюсселі свій План дій зі сталого енергетичного розвитку, виникає нагальна потреба обміну досвідом щодо конкретних кроків по його практичному впровадженню в життя.
З метою реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2030 року, а також для пропаганди ідей енергозбереження в рамках реалізації “Угоди Мерів-Схід”, ГО “Інститут Суспільних Ініціатив”, реалізує у місті Кам'янець-Подільський проект “Разом до енергоефективного майбутнього!”. Проект передбачає обмін досвідом між містами щодо адаптації до змін клімату, які відбуваються.
Особливо хочеться презентувати досвід долучення громадських організацій міста Бердянська до проведення кампаній з інформаційно-роз'яснювальної роботи в рамках Міських Місячників енергозбереження.
Проект будуть реалізовувати практики місцевого самоврядування та активні громадські діячі, шляхом комбінації різноманітних подій (презентацій, лекцій, перегляду фільмів та фотовиставки) досягнутий ефект буде максимальним.
Також у Запорізькій області знаходяться два потужних центра альтернативної енергетики — вітроелектростанція в с. Ботієво, Приморського району та сонячна електростанція в с.Нове, Токмацького району. Пропаганді Запорізької області як центру альтернативної енергетики, переваг альтернативної енергетики в бюджетній сфері буде присвячено частину заходів за проектом.
Проект буде реалізовано вже у березні 2017 року.


Автор: Ірина Баран
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку