Дискусійний майданчик “НЕдискримінація та культура комунікації”

Дискусійний майданчик “НЕдискримінація та культура комунікації”

23 Жовтня 2017, Запоріжжя Україна

27-29 жовтня гостей Запорізької книжкової толоки запрошують на дискусійний майданчик «(Не)дискримінація та культура комунікації».

Цей дискусійний майданчик чи не найбільше відображає ключову тему Запорізької книжкової толоки  - "поміж рядків". 

Разом із нашими спікерками ми хочемо привернути увагу до проблем дотримання у суспільстві рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, осіб з інвалідністю, нацменшин, вимушено переміщених осіб та ін.
Зокрема, будемо говорити про сексизм у рекламі, про жінку в радянському і пострадянському суспільствах, жіночий досвід у вирі національно-визвольної боротьби УПА, гендерно обумовлене насильство, упереджене ставлення і дискримінацію чоловіків і жінок ромської національності, про "переселенців", які змінюють світ у собі і навколо.

Програма майданчика:

27 жовтня 
14:00-15:00 - Відкриття майданчика. Презентація єдиного в Україні Гендерного музею (м. Харків) (Тетяна Ісаєва – директорка музею)
15:00-16:00 - Дискусія «Сексизм у рекламі та ЗМІ» (Ольга Полякова – громадська діячка (Дніпро))
16:00-17:00 - Презентація книги «Турбота як робота: материнство у фокусі соціології» (Олена Стрельник – авторка, гендерна дослідниця, кандидатка соціологічних наук, докторантка факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка)
17:00-19:00 - Перегляд і обговорення фільму "Війна химер" Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA за участю режисерок Анастасії та Марії Старожицьких.

28 жовтня
11:00-12:00 - «УПА: жіночий погляд. Мемуари підпільниці Марії Савчин». Презентація книжки спогадів підпільниці ОУН-УПА Марії Савчин «Тисяча доріг». Жіночий досвід у вирі національно-визвольної боротьби (Ольга Погинайко, Ростислав Семків)
12:00-13:00 - Презентація книги успішних історій переселенців «Знедолені? Нездоланні!» (Світлана Єременко – авторка ідеї, виконавча директорка Інституту демократії імені Пилипа Орлика)
13:00-14:00 - Подіумна дискусія: «Недискримінація осіб із інвалідністю». Презентація видання «СіД шрифтом Брайля»
(Наталка Пахайчук – журналістка, керівниця мережі Район.in.ua у CID MEDIA GROUP, Наталка Климчук, Ольга Кравцова – громадські активістки з Харкова)
14:00-15:00 - Правова абетка. Майстер-клас: «Як захистити своє право власності? Короткий огляд стратегічних справ». Люди, які не здаються (Ніна Хома – юристка ГО «Патронус»)
15:00-16:00 - Недискримінація за національною ознакою: роми в сучасному суспільстві (Ольга Веснянка - журналістка ромського радіо Chirikli) 
16:00-17:00 - Для чого нам потрібна «Стамбульська конвенція». Домашнє та гендерно обумовлене насильство в Україні та світі
(Юлія Донцова – «Amnesty International» в Україні)
17:00-18:00 - Презентація книги «#ЯнеБоюсьСказати»
(Настя Мельниченко – журналістка, активістка, голова ГО «Студена», ініціаторка соціальної акції #ЯнеБоюсьСказати)

29 жовтня
10:00-11:00 - Дискусія "Жіноче та чоловіче письмо - відмінності, особливості та можливі переваги" від Львівського жіночого клубу
11:00-12:00 - ЛГБТ-література: проблеми і виклики (Тетяна Трофименко, Олесь Барліг, Юрій Ганошенко)
12:00-13:00 - Любко Дереш. Огляд-презентація: "Культура як війна за свідомість"
13:00-14:00 - Дискусія: «Жінка в радянському і пострадянському суспільстві» (Наталка Лобач – активістка «Amnesty International» в Запоріжжі, кураторка культурних проектів, менеджерка Арт-резиденції "Конструктивізм")
14:00-15:00 - Лекція: "Між фемінним і фемінистичним: українське сучасне мистецтво у період переходу" (журналістка Інга Естеркіна)

Також на території майданчика буде розміщено фотопроект про українок на чужині "Емігрантки" (більше про нього - на сайті Толоки за посиланням http://toloka.net/2017/10/17/photoproekt_emigrantky/)

Проект реалізується за підтримки Програми національних обмінів, що фінансується Європейським Союзом та національним фондом підтримки демократії.


Автор: Tetiana Karpiv
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку