Без знання минулого немає майбутнього

Без знання минулого немає майбутнього

8 Жовтня 2017, Миргород - Одеса

Із 23 по 27 жовтня у Одесі буде реалізовано проект «Без знання минулого немає майбутнього».

У проекті візьме участь молодь із Миргорода Полтавської області, а також журналіст, історик, котрий займається вивченням історичного минулого Полтавщини.

Проект реалізується за підтримки Програми національних обмінів, що фінансується Європейським Союзом та національним фондом підтримки демократії.

Одеська область, особливо Одеса – це регіон, де не одне десятиліття активно насаджувалася ідея «руського мира» . А за роки після революції Гідності посилився вплив як агентів Кремля, так і маріонеток із Придністров’я.

Так звана гібридна війна активно пропагується Росією. І протистояти їй можна лише відповідною інформаційною кампанією.

Буде організовано фотовиставку про голодомор на Полтавщині у 1932–1933 роках,, презентовано фільм та відповідні книги. Відбудуться творчі зустрічі, презентації у Одеському обласному інституті удосконалення вчителів, у Одеському історико-краєзнавчому музеї із науковцями та істориками. Також буде організовано виступи на студії обласного радіо та телебачення, де гості з Полтавщини будуть говорити про історичне минуле Полтавського краю.

Пропоновані фотовиставка, виступи наОдеському обласному радіо та телебаченні, презентації стануть основою для більш глибокого і повного розуміння нашого історичного минулого, для розуміння процесів само ідентифікації народу України. Для істориків-ічителів Одеської області та наукових працівників пропонуються фотовиставка та презентації фільму "Миргородський притулок-табір смерті" і книг "Історія у документах " та " "Спецповідомлення СД, СС, НКВС". Скажімо, на Полтавщині існував притулок для дітей так званих куркулів та дітей-сиріт. У народі його прозвали концтабором для дітей. Це єдиний притулок в Україні періоду голодомору 1933 р., приміщення якого не лише збережено, а й разом із територією, де «закопували» дітей, стало музейним комплексом. Міф про «бандерівців» став однією із складових війни Росії проти нашої держави. Ідеологи Кремля, зокрема, через штампи, котрі зародилися ще в нетрях кабінетів НКВС– КДБ, розв'язали проти України так звану гібридну війну.І будь які домисли московських пропагандистів про бандерівськийц рух на території Західної України спростовується документами. На Полтавщині також активіно працювали "бандерівці" в далеких 40 роках минулого століття.]

Ще одна презентація, це презентація книги «Історія у документах». Дана презентація на фоні агресії Росії є не менш важливою. По-перше, це дає можливість на основі документальних даних більш глибоко розуміти, що війна, це завжди лише горе та розруха. По-друге, у світлі гібридної війни Росії проти України важливою є тема інформаційної кампанії, яка проводилася як Радянським Союзом, так і Німеччиною під час тимчасової окупації України , розуміння її витоків та наслідків. 

Проект розрахований на науковців, вчителів-істориків, учнівську та студентську молодь. Метою проекту є исвітлення забутих (маловивчених) сторінок історії центральної частини України, зокрема , Полтавщини.Цілі проекту:донести інформацію про історичне минуле Полтавщини , котра десятиліттями приховувалася або навмисне замовчувалася.

Гості із Полтавщини поділяться із одеситами інфорамцією про історичне минуле полтавського краю, підготують телематеріал на Миргородське телебачення про історико-культурне життя Одещини. Також для мешканців територіальної громади Полтавщини буде підготовлено фоторепортаж про історичне та культурне надбання Одеси. Крім того фотографії фотовиставки про голодомор на Полтавщині будуть передані у фонди ООІУВ. Ці фотографії та фільм"Миргородський притулок-табір смерті" протягом року будуть використовуватися як навчальні додатки на семінарах вчителів Одеської області. Фотографії та фільм про голодомор науковці ООІУВ зможуть вподальшому використовивати як наочність при перепідговці вчителів історії, мови та літератури, заучів із виховної роботи шкіл Одеської області.

По закінченні презентацій книги будуть передані як в бібліотечний фонд ООІУВ, так і безпосередньо вчителям-історикам для практичного використання в наступні роки під час навчального процесу у школах області. Передані ж у фонди Одеської обласної державної телекомпанії фільм та книги також стануть однією із основ виствітлення у майбутньому на обласному радіо та обласному телебаченні Одещини аспектів історичногро минулого як Полтавщини так і України вцілому.

Микола Марченко


Автор: Микола Марченко
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку