Про проект

Проект «Містки громадської активності» фінансується Європейським Союзом та впроваджується Центром культурного менеджменту (Львів) у партнерстві з Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро), Українською бібліотечною асоціацією (Київ) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава).


Це дворічний проект, орієнтований на сприяння демократичним перетворенням в Україні шляхом впровадження нових, а також підтримки вже існуючих активних громадських ініціатив з особливим акцентом на невеликих містах, які виявилися найбільш уразливими в сучасних українських умовах.

Цільовою групою проекту є лідери громадянського суспільства, внутрішньо переміщені особи (ВПО) та громади невеликих українських містечок. Проект діє у всіх регіонах України, але перевага надається учасникам  з Дніпровської, Донецької, Луганської, Запорізької, Харківської та Львівської областей.


Проект покликаний покращувати зв’язки  і співпрацю між цільовими групами, що сприяє побудові суспільного діалогу та кращому взаєморозумінню,  а також підвищує залученість місцевих спільнот до соціально-економічних змін.

Проект сприяє підвищенню ролі громадських організацій в просуванні демократичних цінностей через культуру, діалог, лідерство і мобілізацію спільнот. Це забезпечує розвиток громадської активності і толерантності, а також покращує життєві  умови внутрішньо переміщених осіб у приймаючих спільнотах.


Проект включає обміни досвідом, промоцію нових зв’язків і синергій,  розвиток підприємництва, соціально-економічний розвиток, координацію з існуючими ініціативами та співпрацю з широким колом зацікавлених сторін, субгрантинг.

Ключовими складовими проекту є :


Програма національних обмінів для громадських активістів, внутрішньо переміщених осіб та  людей з особливими потребами. В рамках вже діючої Програми буде надано 500 міні-грантів  (деталі про компонент та аплікаційна форма тут).

Семінари з картування громад для громадських організацій дванадцяти містечок України, яких відібрали через відкритий конкурс у серпні 2016 року.


Картування ресурсів дванадцяти містечок у співпраці з місцевими громадами на базі місцевих бібліотек.

Семінари з лідерства для внутрішньо переміщених осіб, які розпочались у листопаді 2016 року.


Семінари з культурних і креативних індустрій для внутрішньо переміщених осіб, які розпочались у жовтні 2016 року.


Чотири інвестиційні ярмарки з культурних і креативних індустрій у Дніпрі, які розпочались у лютому 2017 року. 

Національна кампанія солідарності з людьми, що постраждали від війни на сході України. Кампанія орієнтується на формування культури солідарності в українському суспільстві і не обмежується лише пропагандистською діяльністю.


Сім взаємопов’язаних компонентів проекту мають на меті сприяти демократизації українського суспільства, міжрегіональній інтеграції та створенню соціально-економічних перспектив для людей, постраждалих від збройного конфлікту на сході України, зокрема малих міст.

Проект відбувається за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США)


ned