Партнерський візит до команди картувальників Мелітополя

Партнерський візит до команди картувальників Мелітополя

13 Травня 2018,
Цікавою та насиченою була програма візиту для команди картувальників Новояворівська (ГО «Гостинець», Новояворівського краєзнавчого музею та ГС «Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини») у м. МЕЛІТОПОЛІ. Це місто славиться черешневими садами, працьовитими людьми та багатовіковою спадщиною. Інтеркультурність громади та відкритість до нових ідей стає помітною з перших кроків вуличками цього затишного міста.

Цікавою та насиченою була програма візиту для команди картувальників Новояворівська (ГО «Гостинець», Новояворівського краєзнавчого музею та ГС «Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини») у м. МЕЛІТОПОЛІ. Це місто славиться черешневими садами, працьовитими людьми та багатовіковою спадщиною. Інтеркультурність громади та відкритість до нових ідей стає помітною з перших кроків вуличками цього затишного міста.

Тема проекту команди МЕЛІТОПОЛЯ «Картування громад як інструмент для впровадження політики «Місто, що навчається» нам близька і цікава. Ділячись досвідом, друзі розповідали про свої труднощі та перемоги при картуванні формальних і неформальних центрів освіти, пошуку діалогу між представниками різних секторів та активізації мешканців. Цікаві приклади та заходи надихають переймати досвід та поглиблювати співпрацю.

Про деякі з них хочеться зазначити окремо.

-          Бібліотеки Централізованої бібліотечної системи м. Мелітополя стали справжніми активними осередками культурного життя та драйверами змін громади. Це і проведення різних навчань, майстер-класів, зустрічей, допомога мешканцям у голосуванні за проекти в рамках бюджету участі, надання соціальних консультацій, створення коворкінг-центрів. Таку діяльність відзначено високою міжнародною нагородою, у 2017 році – ЦМБ ім. М. Лермонтова стала переможцем 10-ї премії EIFL «OPEN GOVERNMENT: INNOVATION AWARD».

-          Активізація громади через арт-фестиваль соціального мистецтва «Том Сойєр FEST» за ініціативи ГО МВГ «Патріот» дає людям відчуття власної корисності та «свого» міського простору. Мета якого перетворити загальноміську толоку, в масштабне свято, де можна зустріти всіх, де всі свої. Показати власним прикладом, що зміни може робити кожен.

-          Приклад вуличного університету в парку ім. Горького, як альтернатива нудним лекціям, дає змогу відвідувати цікаві зустрічі й тренінги людям з різним ступенем мобільності.

-          Важливим елементом розвитку громади міста є багаторічний досвід втілення ідей мешканців через механізм бюджету участі. Це й оригінальні велопарковки, унікальні автобусні зупинки, зручні санвузли в громадських просторах.

-          Трансформація музейних просторів у інтерактивні платформи для навчання дорослих і дітей, налагодження міжпоколінчастого діалогу і збереження історичної єдності. Варто відзначити, що Мелітопольський міський краєзнавчий музей, це поєднання традиційних експозицій, сучасних інтерактивних кімнат та просторів які виходять за межі стін, що робить навчання та історію ближчою до людей. Дякуємо Ібрагімова Лєйла за чудову екскурсію.

-          Знайомство із Палацом залізничників. Велична споруда, яка очікує ремонту... неповторна акустика, високі коридори та численні зали для гуртків.

Окремо потрібно згадати про унікальну історичну пам’ятку України це Музей «Кам’яна могила». Тут збережено і продемонстровано значний пласт історичної пам’яті наших земель. Неначе «гостьова книга» стіни гротів і валунів зберігають пам'ять про тих племен і народів які проходили цими землями протягом 5 тис. років.

Важливим акордом нашої мандрівки була зустріч із представниками ГО «Української асоціації міст, що навчаються», Мелітопольської міської ради та бібліотечної системи. Обговорювали вектори розвитку неформальної освіти та соціальної згуртованості.

Картуючи Україну через безкраї степи вздовж головної водної артерії України – Дніпра, легко уявити, що десь на горизонті може з’явитись кінний вершник, або ногайський лучник.

ЗАПОРІЖЖЯ займає особливе місце у серці кожного Українця. Місце, де розпочали мандрівку в історії України козаки. Мати-Хортиця береже пам’ять про своїх славних синів… Отож, Національний заповідник "ХОРТИЦЯ", приклад того коли навчання є наочним і зрозумілим. Ми не побачили тисячі іржавих шабель,…і навіть не зайшли у автентичний курінь. Тут просто ожила історія, завдяки команді небайдужих людей був відтворений збірний образ Зіпорізької Січі.

Картуємо ДНІПРО – місто яке в собі поєднує славне минуле, нові технології та сучасний подвиг. Місто яке відстояло незалежність України тим, що воно є Україна. Музейна експозиція при національному історичному музеї ім. Дмитра Яворницького присвячена подіям на сході України, демонструє що лицарство це не чергова сторінка історії, це реальність. Завдяки самопожертві тисяч військових, волонтерів і простих людей ми маємо можливість бути вдома, подорожуючи нашою країною. Вражають… підірваний танк, розстріляні дорожні знаки з назвами населених пунктів, пошматована медична «буханка»,… нагадують про високу ціну нашого спокою та життя.

Приємно знаходити друзів та партнерів у різних куточках нашої країни. Так ми познайомились із діяльністю МГО "Арт-МОСТ", котра уже 5 років працює і розвиває молодь Дніпра використовуючи мистецтво, як спільну мову порозуміння. Арт-фестивалі, міжнародні обміни, мурали та арт-стріт говорять з кожним зрозумілою мовою і роблять світ кольоровішим. А запашний майстер-клас із розпису кавою від креативної просто створив домашній затишок.

Дорога – це виклик, брак часу та незручності, але попри все це можливість десь там за горизонтом знайти себе, відчути багатовікову єдність та зрозуміти, що ти вдома.

Поїздка відбулась завдяки Програмі національних обмінів, яка реалізується в рамках проекту «Містки громадської активності», за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США)”.

      


Автор: ГО "Гостинець"
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку