"Рівні-рівним" знайомство молоді з Донеччини з громадськими організаціями Івано-Франківська

"Рівні-рівним" знайомство молоді з Донеччини з громадськими організаціями Івано-Франківська

14 Березня 2018,

В рамках програми національних обмінів  молодіжні активісти системи професійно-технічної освіти з ПТУ  Краматорська та Маріуполя та двоє їх  педагогів  відвідали Івано-Франківськ.

Ця поїздка, має свою передісторію. З серпня 2017 по лютий 2018 учні  системи профтехосвіти Донеччини взяли участь у проекті ГО Донбасс СОС «Протидія ксенофобії та досягнення рівності». Протягом проекта,  майбутні представники робочих спеціальностей набували нові знання, навички та візії, вчилися бачити в різноманітності не загрозу, а шлях до розвитку країни, громади і власного розвитку. Вчилися бути толерантними та запобігати дискримінації. Вчилися формам та методам, якими нові знання та переконання можна передати своїм одноліткам у навчальних закладах. Під час участі у проекті молодь дізнавалася про діяльність громадських організації України, їх цілі та методи роботи. Для того, щоб на власні очі побачити як працюють такі оргіанізації, з якими проблемами стикаються і які мають здобутки – і був організований цей візит.

Візит ретельно планувався та обговорювався. Які громадські організації відвідати? Що ми хочемо там дізнатися? Що ми хочемо розповісти про себе? Як ми будемо працювати в майбутньому. Всі ці питання поставали перед учасниками та організаторами цієї поїздки. Як партнерів було обрано ГО Молодіжна організація СТАН, про кративність та іноваційність яких дуже багато говорять та пишуть. «Нам треба знайомитися!» вирішили ми. Отже- Івано-Франківськ!

В  затишній атмосфері офісу СТАН  відбулася перша зустріч цієї незабутньої поїздки. Обговорювалися теми створення креативних проектів, організації форум-театральних постановок та навчання з антидискримінації. А ще обговорювал…як гуляють весілля на Івано-Франківщині, а як на Донбасі, які пісні співають, які страви готують. Молодь вела діалог, обмінювалася контактами. Руйнувалися стереотипи, з´являлися ідеї співпраці та взаємних відвідин. «Як ся маєш? Йо!» питав в мессенджері хлопець з Краматорська свою нову знайому з Франківська.

Наступною організацією, яку відвідали  учасники візиту була організація «Всеукраїнське Об'єднання "Українців Донбасу і Криму». В цій організації, яка займається роботою з переселенцями,  учні дізнавался про долі своїх земляків, які  влаштовували своє життя на новому місці, дізнавалися про проблеми, про перемоги, про допомогу місцевих. «Треба бути рішучим і не треба опускати руки – тоді все складеться» - так говорили ВПО молодим донеччанам.

Ми дуже чекали на зустріч з організацією «Молода Просвіта», адже ця організація займається освітніми програмами, які цікаві і учасникам поїздки. Форми та методи роботи з молоддю Західного регіону, заходи та акції, які проводяться там, дуже зацікавили учасників візиту. Було багато питань та коментарів. «Молода Просвіта» планує розширювати свою діяльність і включатись у роботу також з учнями ПТУ. Рекомендації учасників поїздки стали у пригоді приймаючій організації.

 

Звичайно, під час візиту до Івано-Франківська учні ПТУ з Краматорська та Маріуполя завітали до своїх «колег» з  Івано-Франківського коледжу ресторанного сервісу і туризму. У спілкуванні, обміні досвідом, розповіді про навчання і позакласну роботу швидко минали години. «Наш навчальний заклад готує кадри для металургійного заводу. В нас навчаються помічники машиністів, електромонтерів» - говорила соціальний педагог з Маріуполя. «Електромонтерів? А хто з вас електромонтер?» питали дівчата з Івано-Франківська. «Я електромонтер» сказала тендітна білява Маргарита з Маріуполя.

-А хіба дівчата вчяться на монтерів?

-Звичайно вчяться! І на машиністів крану! Приїздіть до нас! Подивитесь як ми живемо, сходимо на море. Проведемо для вас заняття.

-Обов´язково!

Руйнувалися стереотипи: гендерні, регіональні, встановлювалися зв´язки, які в майбутньому будуть тільки міцнішати. Ми впевнені в цьому!

 

Проект реалізується в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США)

Автор: ГО Донбас СОС
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку