Коли люди залюблені у свою справу

Коли люди залюблені у свою справу

28 Лютого 2018,

Партнерський візит 22-24 лютого ГО «Гостинець» до колег картувальників з Мерефи ГО "Наш дім Мерефа" і просто чудових людей Слобожанщини, відбулась завдяки Програмі національних обмінів, яка реалізується в рамках проекту «Містки громадської активності» , за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США)”.

Харків місто з довгою і непростою історією, зустрів нас міцними морозами і щирими посмішками небайдужих людей. Спершу завітали у Чорнобильську історичну майстерню – місце із затишною атмосферою, теплим чаєм, креативними ідеями, неймовірно залюбленою у свою справу пані Любов’ю Негатіною та командою професіоналів.

Майстерня – це консультаційний і дослідницько-освітній центр, на базі якого надають правову допомогу й соціальну підтримку особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, організовують зустрічі, виставки, конкурси, працюють над збереженням спогадів постраждалих внаслідок аварії. Заснована у 2012 році як спільний проект Міжнародного освітнього центру Дортмунда, Німецько-української партнерської мережі та ХМГО «Союз Чорнобиль». Це демонструє приклад співпраці різних громадських організацій для досягнення спільних цілей.

У межах центру ми ознайомилися із унікальною виставкою «Чорнобиль: Люди – Місця – Солідарність – Майбутнє», яка розповідає про аварію на реакторі, її наслідки, проблеми сучасного життя в забруднених після катастрофи регіонах.

Пані Люба ділилась цікавими прикладами соціального підприємництва у розвитку ринку інклюзивної книги (друкована шрифтом Брайля та звичними літерами), яка дає можливість спільного читання одного тексту людей із вадами зору з усіма іншими.

Далі ми помандрували у Мерефу – місце звитяги та історичної спадщини. Глибока любов до краю, вболівання за майбутнє свого міста і щирий запал в очах пані Тетяни Селезньової спонукають вивчати батьківщину Івана Сірка та досліджувати сьогоднішній потенціал громади. Тепла зустріч із активістами ГО «Наш Дім Мерефа» у бібліотеці пройшла із жвавим обговоренням щодо картування громад та подальшого бачення їхнього розвитку. Під час круглого столу із представниками влади Мерефянської ОТГ піднято питання результативної співпраці між владою та громадою в усіх сферах. Секретар ОТГ Тетяна Дядченко поділилась планами щодо спільного розвитку туристичного потенціалу.

Наступним етапом знайомства із регіоном була зустріч із громадською радою Харківського району (одного з найбільших в Україні) та представниками Харківської РДА. Зустріч із громадськими активістами вкотре показала наскільки бажання пишатись своїм краєм нас об’єднує. Ділилися досвідом, знайомилися із прикладами реалізації проектів з картування, як у Мерефі так і у Новояворівську. Обговорювали можливості розвитку подальших партнерських та культурних відносин між організаціями та регіонами.

Окремо варто зазначити про Харків, як про один із найбільших наукових центрів України. Ми побачили бажання ділитися і представляти зрозуміло складні речі у Центр науки «Ландау» при Харківському університеті ім. Каразіна. Тут діти можуть відчути себе видатними вченими, а дорослі – дітьми. Цікаві експерименти наочно ілюструють загадковий світ науки та заохочують уважніше придивитись до звичних речей.

«Три дні спілкування, обмін ідеями та досвідом. Кожна зустріч – це колосальна праця, в яку вкладено душу, вміння, професіоналізм. Приємно, що рушійною силою в усіх справах є небайдужість. І це супер! Саме прагнення до кращого вимальовує план дій, а впевненість в позитивних змінах додає рішучості. Важливо, що при цьому є готовність і вміння діяти командою. Це і є запорукою успіху!»

«Харків запам’ятався доброзичливістю, патріотизмом, бажанням змін. Дуже добре, що є можливість для таких зустрічей. Адже, зміна середовища завжди дає змогу по іншому побачити ситуацію та відкриває нові можливості».


Автор: ГО "Гостинець"
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку