Якість нашого життя залежить від нас (Юлія Кальницька)

Якість нашого життя залежить від нас (Юлія Кальницька)

,

Моя історія лідерства як громадського діяча почалась з початком військових дій. До цього я мала досвід формального лідера, працювала керівником, мала підлеглих по роботі. Але лідерство у громадській діяльності – це зовсім інше. Це лідерство не через функціональні обов’язки, не «за гроші», а «за ідею». Громадська діяльність передбачає об’єднання людей, пов’язаних якимись спільними цінностями, об’єднаних однією ідеєю, передбачає пошук однодумців. Важким для мене було з того потоку людей, які є навколо тебе, яких ти зміг акумулювати, виділити саме тих, хто готовий справді щось робити, йти до спільної мети. Кожна людина має свій особистий унікальний досвід, свій шлях і своє бачення, навіть, якщо ваші цілі і цінності співпадають. Як серед цього розмаїття думок вибрати ту, яка буде прийнятна для всіх?

Моя громадська діяльність почалась з відчуття, що неможливо більше нічого не робити, що необхідно показати свою думку, показати, що є люди, які думають інакше, ніж нав’язується. Першими діями були заходи, спрямовані проти незаконних самопроголошених республік та за об’єднання українців. Це був період часу, коли це було страшно, але неможливо не зробити. Потім з часом сформувалась команда людей, які відчули вже необхідність діяти. Ми створили громадську організацію.
Наша громадська організація була створена людьми, які переїхали зі Сходу в зв’язку з бойовими діями, і спрямована на захист та інтеграцію внутрішньо переміщених осіб. Ще одним поштовхом було те, що іноді дії чи заходи, які відбуваються для ВПО, не є актуальними, а найважливіші проблеми залишаються без розгляду. Тому ми самі, як представники своєї цільової аудиторії, могли б стати містком, який би вів саме до вирішення нагальних потреб ВПО.

16299693_1803083159980480_2437191256482930791_o.jpg


Важливим етапом у вирішенні проблем ВПО є саме пошук діалогу та шляхів інтеграції місцевої громади та ВПО. Саме тому ми приділяємо цьому напрямку багато уваги. Ми беремо участь у заходах наших партнерів – місцевих та загальноукраїнських громадських організацій, які дають змогу налагодити зв’язки з новими людьми, отримати інше бачення тих чи інших проблем, знайти можливості їх вирішення, а також обмінятись досвідом. Також ми самі впровадили проект, який був спрямований на інтеграцію ВПО, а також давав можливості майстриням хенд-мейд отримати нові можливості для започаткування свого міні-бізнесу. Вже стала доброю традицією акція «Троянди для Запоріжжя», що вже другий рік поспіль проходить в рамках фестивалю «Запоріжжя – місто з яйцями». На згадку про Донецьк – місто мільйона троянд, нові і старі жителі Запоріжжя разом висаджують кущі троянд. Ми намагаємось покращити місце навколо себе, а також «укорінитись» у новому місті.

IMG_1346.JPG


У процесі діяльності я все більше переконуюсь в необхідності залучення якомога більшої кількості людей до громадської діяльності, до вирішення власних проблем. Особливо це стає актуальним з розвитком місцевого самоврядування, децентралізацією. Люди повинні, по-перше, розуміти, що покращення їх життя залежить, насамперед, від них самих, а по-друге, навчитись контролювати владу, впливати на прийняття важливих для громади рішень тощо. У цьому напрямку нами було вирішено активізувати переселенців для вирішення своїх питань. Тому ми впровадили проект зі створення громадських організацій ВПО в області. Ми їздили по районам області, розповідали людям, чому вони повинні об’єднуватись, створювати громадські організації, які переваги це їм може дати. Ми допомагали створювати громадські організації активістам із числа ВПО та створили спілку, яка об’єднала більше 10 громадських організацій із різних районів Запорізької області.


Однією із складностей є різний рівень обізнаності в громадській діяльності членів спілки – хтось вже мав досвід роботи в «третьому секторі», хтось – ні, але має бажання долучитися. Тому ми організували навчання членів спілки в різних сферах громадської діяльності. Також навчання, я вважаю, є важливим аспектом для активістів – ми майже не маємо досвіду роботи саме в громадському секторі. Разом з тим, багато країн мають такий досвід і можуть ним поділитись. Наприклад, на семінарі з лідерства, який я відвідала завдяки проекту «Містки громадської активності», пані Анна з Польщі поділилась дуже цікавими інструментами оцінки проблем. Цей досвід став у нагоді.

P1030775.JPG


Серед планів своєї роботи я можу зазначити, в першу чергу, адвокацію прав ВПО, і зокрема, права голосу на місцевих виборах для ВПО. Це є важливим інструментом не тільки впливу на вирішення своїх проблем, а й дає можливість ВПО інтегруватись, відчути себе нарешті людиною не з обмеженими правами, а повноцінним активним громадянином своєї держави.
І на останок хочу зазначити – від вас особисто залежить якість вашого життя. Вірте, дійте – це обов’язково дасть свої результати.

Акція «#Маювплив», виступ на Запорізькій ОДТРК в програмі «Знак запитання», березень 2017Акція «Стрічка єдності», січень 2015 рокуФорум ТПП щодо питань ВПО, лютий 2017


«Троянди для Запоріжжя – 2017», квітень 2017З’їзд «Запорізької мережі організацій ВПО»

Автор: Ірина Баран
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку