Я зрозуміла, чого прагну досягти (Ірина Сушко)

Я зрозуміла, чого прагну досягти (Ірина Сушко)

24 Травня 2018,
Я, Ірина Сушко - ВПО з м.Первомайська Луганської області, і я пишаюсь тим, що потрапила на семінар з лідерства для внутрішньо переміщених осіб в м.Львів, який дав мені старт до моєї нової мети.
Мені 37 років, народилась в родині шахтарів. Потім пройшла шлях від медичної сестри до заступника головного лікаря з економічних і юридичних питань та голови правління благодійного фонду, але війна на Сході України відняла у мене все.
За декілька днів я залишилася без родини, роботи, домівки та друзів. Ми відчули на собі велике горе, розпач та жах.
Я розпочала своє життя з нуля, не маючи уявлення - як саме його розпочинати, це нове життя.
Довго не могла влаштуватися офіційно на роботу, взагалі не могла зрозуміти, в чому тепер мій сенс життя. Потім я обійняла посаду юриста в лікарні, згодом пройшла всі випробування та стала начальником Попаснянського бюро правової допомоги Сєверодонецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганської області.
Але працюючи юристом, ти стикаєшся з проблемами інших людей і занурюєшся в них, забуваючи свої. Так я вирішила й поза робочим часом приділяти більше уваги іншим, що потребують допомоги. Разом з мешканцями м.Попасна та ВПО з м.Первомайська ми створили ініціативну групу для створення центру розвитку громади на базі районної бібліотечної системи.  
Ми отримали грант на облаштування такого центру. Але хотілось більше застосовувати свої знання та сили для громади. Знань не вистачало…
Я не уявляю, як би склалася в подальшому моя доля, якби не оголошення про семінар з лідерства для ВПО за проектом «Містки громадської активності», яке перевернуло все моє життя. Я потрапила на семінар і саме там я побачила те, що треба особисто мені. Я зрозуміла завдяки тренерам, що саме хочу від життя і чого прагну досягти.
Після семінару я стала більш впевненою в своїх силах та більш активною. Я увійшла до робочої групи обласного проекту, який реалізовує політику запобігання гендерної дискримінації та домашнього насилля на території Попаснянського району - на лінії зіткнення в зоні АТО.
Виступила перед Єврокомісією ООН ТА ООН ЖІНКИ щодо стану правової допомоги жінкам та дітям в зоні АТО.

Беру участь в проекті «Я-ГРОМАДА» та пройшла конкурс на навчання для підготовки тренерів з секторальних реформ (моя галузь - реформа медицини), навчання стартувало в січні 2018 року. Також, завдяки активній позиції нашого керівництва, я та інші колеги потрапили на тренінг з подолання конфліктів та медіації у вирішенні правових спорів. Наразі проходжу онлайн-курс з базової медіації і планую повністю змінити юридичну практику на практику медіатора в правових спорах та також займатися тренерством.
За період роботи з тренерами я досягла значних результатів. По-перше, я повернула впевненість у свої сили та здобула нових друзів серед учасників та тренерів семінару. По-друге, я впевнена, що знаходжусь в надійній компанії, і саме тому я ставлю перед собою дуже високі цілі, які можна досягнути тільки в такій чудовій, драйвовій, позитивній атмосфері, яка панує серед нас, я пишаюсь, що я є частиною цієї команди.
У мене є тільки одна рекомендація іншим: НЕ ЗУПИНЯЙТЕСЬ! Ставте перед собою мету - навчайтесь та реалізовуйте цілі!


Автор: Ірина Баран
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку