Я стала вільною (Дудченко Олена)

Я стала вільною (Дудченко Олена)

24 Травня 2018,
До семінару-тренінгу з лідерства для ВПО в межах проекту «Містки громадської активності» я з 2015 року була керівником Клубу бібліотерапевтичної підтримки «Жити разом», який було створено на базі Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова, де я працюю на посаді провідного бібліотекаря. Але, як лідер, я постійно була недостатньо впевнена у собі та в тому, що я роблю, чи це правильно.

Це призводило до вагань та пасивності, з одного боку, та нескінченних острахів та відчуття власної нікчемності, з іншого. Часто траплялося, що я просто боялася підійти до людей, попросити їх допомогти мені виконати ту чи іншу роботу. Мені чомусь увесь час здавалося, що мені обов’язково відмовлять. Тому я намагалася всю роботу максимально виконати самостійно, уникаючи делегування своїх повноважень.

Під час семінару я набула нових знань з особистого лідерства та методів мотивування однодумців, зрозуміла основні моменти динаміки групи. Особливо мені запам’яталися тренінги з використанням надбань «Гімалайської школи альпінізму» та гра «Світ громад».
Після семінару-тренінгу я відчула дивну річ: я чомусь… заспокоїлася! Зник цей вічний страх непорозуміння. Я просто звертаюся до людей з ідеями, пропозиціями, проханнями про допомогу, навіть просто з дружніми, невимушеними розмовами. Я відчула, що стала наче розкутою, вільною. Мене вже не турбує - а що про мене подумають чи як мені відповідатимуть.
Перші результати вже є: поступово розширюється коло моїх однодумців, навіть просто людей, які охоче спілкуються зі мною. Це, на мій погляд, дуже важливо, адже я вже не почуваюся «формальним» лідером, який виконує просто свої суто професійні обов’язки, як це було раніше. Сподіваюся, що поступово наш Клуб бібліотерапевтичної підтримки «Жити разом» стане також більш неформальним, живим, справжнім осередком нових ідей, творчості, спілкування.
Діяльність Клубу бібліотерапевтичної підтримки «Жити разом» постійно висвітлюється на сайті Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова (https://bit.ly/2wUYxos), у підрозділах можна побачити замітки, світлини, слайдери. Також є категорія «Клуб бібліотерапевтичної підтримки «Жити разом» у фотоальбомі на сайті, яка розкриває найбільш цікаві заходи.

Автор: Ірина Баран
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку