Від волонтерства до громадської організації (Валентина Гусиніна)

Від волонтерства до громадської організації (Валентина Гусиніна)

,
Ми, активна група переселенців, почали свою діяльність ще з 2014 року. Через проведення АТО на Донбасі ми мусили покинути свої домівки і тікати. Так ми опинилися у Мелітополі. Як і інші переселенці, ми опинилися сам на сам зі своєю бідою. Найперше, з чого ми почали свою діяльність, було пошук через інтернет, через місцевих депутатів, через міську адміністрацію надання допомоги внутрішньо переміщеним особам з житлом, юридичних порад та гуманітарної допомоги (одяг і харчі). Разом з іншими волонтерами збирали кошти для медичної допомоги дітям-переселенцям.

На початку 2015 року ми почали волонтерську співпрацю зі спілкою людей з інвалідністю та їх родичів «Лебідонька». Разом із цією організацією ми почали ознайомлення переселенців з культурою та історією Запорізької області, допомагали організовувати екскурсії до острова Хортиця, до Запоріжжя (цирк, музеї, ботанічний сад), дельфінарія.

У 2016 році спільно з «Лебідонькою» та «Конфедерацією людей з інвалідністю в Україні» (Запорізька область) ми збирали групу людей для оздоровлення у Закарпатській області.

Ще у 2015 році ми почали створювати базу переселенців. Завдяки тому, що ми самі переселенці та тісно спілкуємося з ВПО, ми більш знали про їх потреби, знали більш вразливі родини, яким і дійсно була потрібна допомога. Ми, як активна група, зверталися до різних організацій з метою допомоги таким родинам і їх була багаторазово надана гуманітарна допомога. У 2016 році переселенці вдруге відвідали дельфінарій у Кирилівці.
У 2017 році наша активна група офіційно зареєструвала свою організацію – Громадську організацію «Новий Фенікс». Засновники: Торба Олена Олексіївна, Гусиніна Валентина Олександрівна, Орлова Світлана Дмитрівна. Юр. адреса: м. Мелітополь, вул. Гвардійська, 3/7. Веб-сторінка https://www.facebook.com/groups/725705650969346/.

DSC00036.JPG


Після участі у семінарі з лідерства за проектом «Містки громадської активності», який проходив у місті Харків з 13 по 15 березня 2017 р., наша організація підписала договори про співпрацю з організацією «Лебідонька», «Ліга Чародіїв», з ГО «Запорізьке відділення зеленого туризму», з Мелітопольською національною общиною «Полонія». А також ми уклали меморандум про співпрацю з ГО «Балто» (Бердянськ). Разом з благодійним фондом «Біла Троянда» надавали гуманітарну допомогу переселенцям з дітьми. Беремо активну участь у проекті МОМ «Відкрий Мелітополь у своєму серці» для громади Мелітополя.

18582587_1505286922889111_6079942867086753026_n.jpg


Автор: Ірина Баран
Поділитися
  • Facebook

Назад до списку